کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
... پس از تو هجوم گریه و درنگ بغض زمان پس از تو درغبار غروب ، شکست انحنای افق پس از تو...

جزئیات بیشتر...
اندر حکایت نوشیروان دادگر !!!! ...
اندر روزگار نوشیروان دادگر سپهسالاری بود در آذرآبادگان ( آذربایجان )...

جزئیات بیشتر...


4.اسرارهفت چاکرا(چاکرای چهارم)
« 11199 بازدید »

شرح: روح عشق     سه شنبه, ‏1391/04/20 ‏21:39:39
چهارمین سطح ؛کالبد ذهنی یا روان است.چهارمین چاکرا (آناهاتا)با کالبد چهارم درارتباط است...خصوصیات طبیعی این سطح؛ تخیل ورویا است.
این همان چیزی است که ذهن دائما مشغول آن است ....تصور وتخیل. شبها خواب میبیند وروزها خیالبافی میکند.در صورتیکه خیالبافی کاملا تکامل یابد...یا اینطور بگوییم ؛یا به بالاترین درجه رشدش برسد...به عزم واراده تبدیل میشود.
در صورتیکه خواب دیدن کاملا تکامل یابد؛ به شکل دیدن – دیدن ذهنی تغییر میکند.در صورتیکه توانایی رویا دیدن انسانی کاملا رشد یابد؛او فقط باید چشمانش را ببندد وآنوقت میتواند چیزها را ببیند.حتی میتواند انسوی دیوار را هم ببیند.ابتدا فقط رویای آنطرف دیوار را میبیند؛بعد حقیقتا آن سوی دیوار را میبیند...سپس میتواند آنچه را فکر میکنید حدس بزند.ولی بعد از تحول او آنچه می اندیشد را در میابد.
دیدن یعنی مشاهده کردن وشنیدن چیزها بدون استفاده از اندامهای حسی معمول .محدودیتهای زمان ومکان دیگر برای شخصی که دیدن را تکامل بخشیده وجود ندارد.
در رویاها به دوردست میروید.در دیدن هم میتوانید فاصله ها را طی کنید؛ ولی تفاوتی وجود دارد.در رویا تصور میکنید که رفته اید در صورتیکه در دیدن واقعا میروید.
از آنجا که ذهنیتی از قابلیتهای بیکران کالبد چهارم نداریم؛از مفاهیم باستانی رویاها در دنیای امروز دست کشیده ایم .تجربه کهن چنین بود که در رویا یکی از کالبدهای انسان از او خارج میشد وبه سفر میرفت.
(اوشو)
چاکرای چهارم یا آناهاتا دارای رنگ سبز است....محل قرار گرفتن آن دقیقا بروی زائده پایینی جناغ سینه است....عدم اعتماد ...دوست نداشتن دیگران ...نداشتن عشق به همنوع - دلسوزی برای خودودیگران...عدم بخشش دیگران از جمله موارد اصلی است که چاکرای قلب را دوچار مشکل میکند....چاکرای قلب تمام اندامهای مربوط به قفسه سینه ..قلب  وریه وکبد را در بر میگیرد. عدم بخشش دیگران میتواند باعث سرطان سینه وکبد شود.

ادامه مطالب از کتاب چاکرا درمانی نوشته دوریان ویچرو

این چاکرا اولین چاکرا از چاکراهای بالایی بدن است ، که همه ی آنها به مسائل معنوی مربوط هستند . چاکراهای قسمت پایین بدن بیشتر با مسائل جسمانی و مادی مربوط بودند. چاکرای قلب ، که با سرعت نسبتاً سریعی می چرخد، رنگ سبز زیبایی دارد . چاکرای پاک و متعادل قلب ، مانند زمرد سبزی در زیر نور درخشان سفید می درخشد . چاکرای آلوده ی قلب رنگ سبز تیره دارد .
هرنوع ترس در مورد بخشیدن یا پذیرش عشق باعث کوچک شدن و آلودگی چاکرای قلب می شود . خوگیری به بعضی روابط و نگرانی در مورد آنها باعث بزرگ و بسته شدن چاکرای قلب می شود در هر دو حالت، چاکرای قلب ناشفاف مانع تجربه ی موهبت عشق عمیق و حقیقی از طرف فرد می شود .

از آن جا که تقریباً هر فردی در موردارتباط جدی و نزدیک با دیگری کمی احساس ترس و نگرانی می کند، به همین دلیل است که در مرحله ی اولیه بیشتر افراد در رابطه ی عاشقانه احساس رنج می کنند . در نتیجه ما عشق را ملازم با رنج قلمداد می کنیم . از این رو موانعی در چاکرای قلب مان ایجاد می کنیم تا مهار دل از دست ندهیم و احساس عمیق عاشقانه پیدا نکنیم (نکند دوباره دچار رنج شویم.) اما باید بدانی که منشاء هر چیزی که نیازی داریم و می خواهیم . بستن راه آگاهی از عشق بستن راه بر همه چیز است . در پاکسازی چاکراها ، از قلمرو فرشتگان برای درمان این ترس ها و نگرانی ها بهره می بریم .

چاکرای قلب عنصر اصلی در ایجاد روشن بینی و شهود است، که به معنای «احساس روشن و زلال» است . هر چه بیشتر چاکرای قلب مان را پاک کنیم و آن را گشوده نگه داریم ، شهود و روشن بینی ما بیشتر و درست تر است


تهیه کننده سند: فرحناز

نظرات بازدید کنندگان (1 نظر)    

آپارتمان A4A: طراحی سئو