کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
می رسد روزی که بی من روز ها را سر کنی می رسد روزی که مرگ عشق را باور...

جزئیات بیشتر...
وضعیت آخر
روانشناسی خودشناسی, تامس هریس, اسماعیل فصیح, فاخته, ماندن در وضعیت...

جزئیات بیشتر...


مدیریت استرس در روابط عاطفی- ۱
« 4123 بازدید »


تصویر
شرح:
استرس توانایی ما در درست دیدن یا بدقت شنیدن حرفهای شریک رابطه یا زندگیمان را فلج می کند
به وجود آمدن استرس در روابط عاطفی می تواند شروع یک دعوا باشد که باعث می شود ما احساس کنیم می خواهیم فرار کنیم یا بجنگیم. وقتی چنین اتفاقی می افتد احساسات خودمان و دیگران ممکن است غیرقابل تحمل و طاقت فرسا به نظر بیایند. بعضی از ما عصبانی می شویم ، کاری می کنیم یا حرفی می زنیم که بعدا پشیمان خواهیم شد.

بعضی ها سکوت و عقب نشینی می کنند و از ادامه بحث خودداری می کنند. از سوی دیگر ناتوانی ما در گوش دادن و حرف زدن هوشمندانه رودرروی استرس در این روابط فقط چیزها را بدتر می کند.

با یادگرفتن مهارتهای هوش عاطفی، می آموزید چطور در لحظات سخت، آرام و متمرکز بمانید و با قدرت و وضوح کامل رابطه برقرار کنید.

استرس توانایی ما در درست دیدن یا بدقت شنیدن حرفهای شریک رابطه یا زندگیمان را فلج می کند. با نیازهای ریشه ای خود در تماس بوده و نسبت به آنها خودآگاه باشید تا بتوانید در چنین مواقعی با آنها رابطه برقرار کنید.

در زمان بوجود آمدن استرس شما نمی توانید به درستی فکر کنید و نکته های اخلاقی را برای حل ماجرا به یاد آورید. برای آموختن مهارتهای هوش عاطفی اول باید بدانیم در یک وضعیت پراسترس چه رخ می دهد؟

استرس در مردم به صورتهای مختلف نمود پیدا می کند:

عصبانی یا تحریک شده: صورتتان داغ می شود و نمی توانید یک جا بنشینید.
سکوت، افسردگی و انزوا: شخص مقدار انرژی یا احساسات بسیار کمی از خود بروز می دهد.
منجمد شدن و آزردگی خاطر: شخص بسیار ناراحت است نمی تواند چیزی را ادامه دهد یا به انجام برساند. بعضی از مردم چنان تجربه طاقت فرسایی را متحمل می شوند که سیستم عصبی شان در کشمکش با استرس منجمد می شود.
عکس العمل های استرسی آنها بسیار پیچیده و متناقض است. در ظاهر بیحال به نظر می آیند ولی در درونشان جنگی برپاست.

مهارتهای مورد نیاز:

چطور می توان در آن لحظه آرام و هوشیار باقی ماند؟ بعضی از ما انقدر در استرس زندگی کرده ایم که آرامش و هوشیاری را از یاد برده ایم. آن تعادل درونی را شاید تنها بتوان در لبخند یک نوزاد یافت، چهره ای پر از شادی حاکی از تعادل عاطفی که بیشتر بزرگسالان آن را از دست داده اند. در بزرگسالی تعادل یعنی نگهداشتن یک وضعیت آرام. هوشیار بودن نیز فاکتور مهمی برای رسیدن به تعادل و غلبه بر استرس است.


ادامه دارد...
لینک "مجله الکترونیکی فریا" به عنوان لینک منبع

تهیه کننده سند: Pani

نظرات بازدید کنندگان    

آپارتمان A4A: طراحی سئو