کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
امروز میان این همه گریه ... فقط برای تو ... به شوق تو می نویسم . اگر که حال من اینست...

جزئیات بیشتر...
چند توصیه ضروری برای کاربران دائمی کامپیوتر
در همین لحظه که شما این مقاله را می‌خوانید قطعا جمعیت قابل توجی از...

جزئیات بیشتر...


زالزالک هم شد میوه !!!؟

« 6527 بازدید »


تصویر
شرح: زالزالک را معمولا به عنوان هله هوله می شناسیم. میوه ای که عمدتا توسط بچه مدرسه ای ها خریداری می شود. شاید خواندن این مطلب و آگاهی از اثرات چشمگیر این میوه بر روی دستگاه های مختلف بدن موجب شود، که از این به بعد به زالزالک هم به چشم یک میوه نگاه کنید.

نام گیاهشناختی : Crataegus spp

خواص : ضد تورم ، آنتی اکسیدان ، ضدانقباض و تشنج ، داروی قابض ، نیروبخش قلب ، تکثیر بافت سلولی ، داروی گوارش ، ادرار آور ، داروی ازدیاد قاعدگی ، فشار خون ، فشار خون ضعیف و غیر عادی ، داروی مسکن ، مقوی ، رگ گشا


زالزالک ، هم برگ هم میوه

زالزالک برای مدت زمان زیادی در سرتاسر جهان برای اهداف متفاوتی از جمله تولید ژله و گرد آن استفاده شده است . زالزالک یا کویج از از درختان کوچک خاردار بومی منطقه مدیترانه است .نکته جالب در مورد سابقه تاریخی این میوه این است که در برخی فرهنگ ها به عنوان نماد امید و نیکی شناخته می شده و در برخی فرهنگ های دیگر نماد شر و بدی بوده است. نکته دیگر اینکه به باور مسیحیان تاج خاری که به هنگام به صلیب کشیدن عیسی مسیح بر سر وی گذاشتند از شاخه های خاردار گیاه زالزالک بوده است.


کاربرد پزشکی و خواص زالزالک :

کویج حاوی ویتامینهای C و ب کمپلکس ، کراتاگوس ، کاروتن ، فلانوئیدها و قند است . همچنین زالزالک به عنوان گیاه تقویت کننده قلب گل ومیوه گیاه زالزالک به عنوان داروی سنتی در درمان ضربان قلب نامنظم ، فشار خون بالا ، درد قفسه سینه ، رگهای سخت و نارسایی قلبی کاربرد دارد .برخی دیگرمزایای پزشکی شامل موارد زیر است :


زالزالک ، دوست صمیمی قلب و عروق

این میوه سرشار از فلانوئیدهائی است که بافت مخصوص برای قلب و دستگاه عروقی است . کویج بافتها را تقویت وتورم را حذف می کند .

کویج به حل چربی های ته نشین شده کمک می کند ، بنابراین جریان خون را افزایش می دهد . خواص رگ گشایی دارد آنچه که به افزایش گردش خون کمک کند .

در وضعیت فشار خون بالا (هیپرتانسیون ) یا فشار خون بسیار پائین (هیپوتانسیون ) زالزالک استفاده می شود

درنظر گرفته شده به عنوان یک گیاه تقویت کننده عمومی قلب برای همه امور و موارد مربوط به قلب .

موجب تقویت دیواره های عروق می شود، بنابراین برای ترمیم واریس، گشاد شدگی عروق ، وریدهای عنکبوتی ، هموروئید عالی است .


ضد تورم ، آنتی اکسیدان

زالزالک قدرت آنتی اکسیدانی قوی دارد که به حذف اسیدها در بدن کمک می کند .

خواص زالزالک در مهار تورم و التهابات بدن عالی است و در تمامی موارد تورم می تواند مورد استفاده قرار گیرد.احتیاط :

به دلیل قدرت گیاه زالزالک و اثر آن بر عضو حیاتی مانند قلب قبل از خوردن این گیاه با دکترتان مشورت کنید . اگر تا کنون فشار خون پایینی داشته اید بهترین کار این است که زالزالک نخورید .


گیاه زالزالک معمولا بی خطرتشخیص داده شده است گرچه گاهی ( به ویژه هنگام مصرف بیش از حد ) می تواند م اثرات جانبی مانند تهوع ، عرق کردن ، احساس خستگی و حساسیتهای پوستی بر روی بدن گسترش و ایجاد می شود .

برگردان و تدوین : پردیس کسرائی

منبع:
http://www.health-care-clinic.org/alternative-medicines/hawthorn-berry.htm


تهیه کننده سند: Mehdi

نظرات بازدید کنندگان    

آپارتمان A4A: طراحی سئو