کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
باور نمی کنم که از میانتان رفتنی شدم موجی به سوی نور بودم ؛ به ساحل شب ماندنی شدم باور نمی...

جزئیات بیشتر...
هنرنمایی باور نکردنی با چوب
...

جزئیات بیشتر...


از عوامل ریزش مو در مردان
« 10328 بازدید »


تصویر
شرح: یکی از دلایل اصلی ریزش مو، بالارفتن میزان DHT در خون است. DHT یا همان دی هیدرو تستسرون یکی از مشتقات تستسترون (هورمون جنسی مردانه) است که توانانی متوقف سازی رشد ارگانها را دارد.


افزایش میزان DHT از عدم توازن شیمیایی در خون ایجاد می شود. این مطلب ثابت شده، هنگامی که عدم تعادل شیمیایی حاصل شود تستسترون به DHT تبدیل می شود و به همین دلیل ریزش مو آغاز می شود.

دلایل و عادات رفتاری متعددی وجود دارد که باعث ازبین رفتن توازن شیمیایی در بدن می شود، برخی از مهمترین آنها عبارتند از :

استرس
آیا می دانید استرس بیش از حد باعث ریزش مو می شود؟ استرس یکی از دلایل اصلی ازبین رفتن تعدل شیمیایی و در نتیجه ریزش مو می باشد، بنابراین باید سعی کنید همواره محیط آرامی را برای زندگی فراهم کنید.

رژیم های نادرست
رزیم های غلط و کمبود مواد غذایی روزانه باعث ازبین رفتن تعادل شیمیایی بدن می شود. بدن شما به تغذیه مناسب برای عملکرد طبیعی خود نیاز دارد، لذا شدیدآ توصیه می شود که غذاهای سالم بخورید.

خستگی
چند نفر از شما دچار بی خوابی و استراحت ناکافی است؟ مطمئنا افراد زیادی این گفته را تصدیق می کنند. (بیشتر از 90 درصد از شما!)همانظور که گفته شد دلایل ذکر شدعلل اصلی بروز عدم تعادل شیمیایی در سیستم عصبی بشمار می آیند و هنگامیکه این تعادل برهم می خورد، تستسترون به DHT تبدیل شده و به همین دلیل DHT خون افزایش می یابد.

اما هنگامیکه DHT در جریان خون افزایش می یابد در اطراف غدد سازنده مو یک دیواره DHT ساخته می شود. همانگونه که ما به غذا برای زنده ماندن نیاز داریم، غدد مویی نیز به خون برای ادامه حیات نیاز دارند.

هنگامیکه DHT مانع از رسیدن خون به غدد مو می شود، این غدد دچار گرسنگی شده و به آرامی می میرند. بدینسان به تدریج دسته های مو نازک شده و می ریزند. سرانجام نفوذ DHT بر این غدد آنقدر زیاد می شود که مانع از ساختن موهای تازه می شود.


restorationhair.com

"مجله الکترونیکی فریا" به عنوان لینک منبع

تهیه کننده سند: Pani

نظرات بازدید کنندگان    

آپارتمان A4A: طراحی سئو