کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
کاش می شد کوچه باغ عشق را در میان گامهای خسته ای تقسیم کرد کاش می شد در نگاه سرد...

جزئیات بیشتر...
کی روز آغاز می شود ؟ پائولو کوئیلو
یک نفر از دوستانش پرسید : جه زمانی می فهمید روز آغاز شده است...

جزئیات بیشتر...


ظروف پلاستیکی یکبارمصرف را داخل مایکروفر قرار ندهید!
« 7932 بازدید »

شرح: به گفته یک متخصص تغذیه، در ظروف پلاستیکی یکبار مصرف ماده‌ای سمی بنام دیگوکسین آزاد می‌شود که خطر بروز سرطان به خصوص سرطان سینه را در زنان افزایش می‌دهد. دیگوکسین برای سلولهای بدن انسان فوق‌العاده سمی است و خطر تولید آن در ظروف یک بار مصرف بخصوص در اثر حرارت غذای پرچرب بیشتر است.

دکتر فرزاد شیدفر عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان این مطلب که امروزه با افزایش جمعیت و نیاز گروه‌های مختلف سنی و افزایش مصرف غذا در خارج از منزل، نیاز به استفاده از ظروف یکبار مصرف افزایش یافته است، اظهارداشت: مصرف لیوان‌های یکبار مصرف که برای آشامیدن چای یا نوشیدنی‌های داغ مورد استفاده قرار می‌گیرد، نباید حاوی مشتقات مواد نفتی و نایلونی باشند؛ چرا که تهدیدی جدی برای سلامت افراد هستند.

این متخصص تغذیه با تاکید بر این که معمولاً لیوانهای مقوایی و کاغذی برای این منظور مناسب‌ترهستند، گفت: به منظور پیشگیری از خطرات ناشی از ظروف یکبار مصرف، افراد باید هنگام استفاده از این ظروف، نکات زیر را مورد توجه قراردهند؛ ظروف پلاستیکی یکبار مصرف حاوی غذا را داخل ماکروفر قرار ندهند، بطریهای یکبار مصرف حاوی آب آشامیدنی را در داخل فریزر قرارندهند، از پوشش‌های پلاستیکی ظروف یکبارمصرف در داخل ماکروفر خودداری نمایند.

دکتر شیدفر با اشاره به این مطلب که جهت جلوگیری از عوارض ظروف یکبار مصرف باید از ظروف شیشه‌ای پیرکس و سرامیک برای حرارت دادن به غذاها استفاده کرد، گفت: جهت حرارت دادن به غذا داخل ماکروفر بهتر است از حوله‌های کاغذی به جای پوشش‌های شفاف نایلونی یا پلاستیکی استفاده شود.

دکتر شیدفر گفت: برای آگاهی بیشتر هموطنان، این نکته ضروری است که ظروف تفلون باید بدون خدشه، زنگ زدگی و آسیب دیدگی باشد، زیرا در این صورت می‌تواند عامل تهدیدکننده‌ای برای سلامتی انسان باشد. بنابراین ظروف تفلون سالم در مقایسه با ظروف مسی یا آهنی یا آلومینیومی اولویت دارند.

وی درپایان تاکید کرد: برای آشامیدن مایعات سرد و گرم بهتر است از لیوانهایی که از جنس مواد طبیعی ساخته شده و مورد تائید وزارت بهداشت هستند، استفاده کنید.


تهیه کننده سند: Pani

نظرات بازدید کنندگان    

آپارتمان A4A: طراحی سئو