کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
... پس از تو هجوم گریه و درنگ بغض زمان پس از تو درغبار غروب ، شکست انحنای افق پس از تو...

جزئیات بیشتر...
جانشین پادشاه
روزی از روزها، پادشاهی سالخورده که دو پسرش را در جنگ با دشمنان از دست...

جزئیات بیشتر...


برای بیماران خود گل ببرید
« 2580 بازدید »


تصویر
شرح: ایسنا: پژوهشگران می گویند سرعت بهبود حال بیماران پس از عمل جراحی در محیطی که گل و گیاه وجود دارد، تسریع می‌شود. این محققان بر تاثیرات شفابخش و سودمند گل‌ها و گیاهان برای بیمارانی که در حال بهبودی پس از جراحی‌های شکمی هستند، تاکید کرده‌اند.

سئونگ – هیون پارک و ریچارد ماستون، دو پژوهشگر دانشگاه ایالتی کنزاس می‌گویند؛ شواهد علمی قوی و قابل استنادی وجود دارد که تایید می‌کند تماس با گیاهان تاثیر سودمند مستقیم برای سرعت بخشیدن به روند سلامت بیماران در بیمارستانها دارد.

در این تحقیق، پژوهشگران روی 90 بیمار مطالعه کرده‌اند، بیماران به طور تصادفی از اتاق‌های مختلف بیمارستان انتخاب شدند. برخی از این اتاق‌ها در طول آزمایش گل و گیاه داشتند و برخی نداشتند.

تمام مطالعات در دوره بهبودی پس از جراحی صورت گرفت و اطلاعاتی نیز در مورد طول دوره بستری این افراد در بیمارستان جمع آوری شد.

هم چنین بسیاری از فاکتورهای دیگری که ممکن بوده در بهبود حال بیماران تاثیر داشته باشند مانند تجویز داروهای پس از جراحی برای کنترل درد، علائم حیاتی، میزان شدت درد، استرس، خستگی، اضطراب و رضایت از اتاق، در این مطالعات در نظر گرفته شدند.

نتایج پژوهش که در مجله «هورت تکنولوژی» منتشر شده نشان داد: بیمارانی که در اتاق‌هایشان گیاه بوده به میزان قابل ملاحظه‌ای کمتر از داروهای تسکین دهنده درد استفاده می‌کردند، واکنش‌های فیزیولوژیکی مثبت تری داشتند، فشار خون و ضربان قلب آنها مناسب‌تر بوده و در مجموع درد، اضطراب و خستگی کمتری داشتند و رضایت بیشتری از اتاق نیز ابراز داشته‌اند.

این پژوهش هم چنین نشان داد: تاثیر گیاهانی که ریشه در خاک دارند بهتر از گل‌هایی است که ساقه آنها قطع شده چون گیاهان گلدانی طول عمر بیشتری دارند.


تهیه کننده سند: Mehdi

نظرات بازدید کنندگان    

آپارتمان A4A: طراحی سئو