کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
مرا ببخش ... زمن مپرس چرا ، چگونه ؟ تا کی این چنین بی قرار و نا آرام ؟ دلی که بینوای تو...

جزئیات بیشتر...
دکتر علی شریعتی
دانلود آثار دکتر علی شریعتی http://shariati. mohsen6558. com...

جزئیات بیشتر...


تاثیر چای سبز بر زیبایی لبخند

« 3825 بازدید »


تصویر
شرح: ایسنا :
دکتر فرنوش رییس بخش جراحی زیبایی لثه و دندان دانشگاه کالیفرنیای جنوبی می گوید‏،یک خنده زیبا و سالم فقط حاصل به کارگیری روشهای زیباسازی‌های دهان و دندان از جمله جراحی زیبایی نیست، بلکه در عین حال با انتخاب مواد تغذیه‌ای سالم،‌مغذی و مناسب می‌توان این لبخند زیبا را بدست آورد.

دکتر فرنوش، رییس بخش جراحی‌های زیبایی لثه و دندان در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی در مطالعات جدید خود دریافته است که مصرف چای سبز در حفظ سلامت دندانها و لثه‌ها تاثیر مثبت دارد. وی با مطالعه روی بیش از 900 مرد شرکت کننده در این پژوهش نتیجه گرفت اشخاصی که مقدار بیشتری چای سبز می‌نوشند کمتر دچار بیماری‌های لثه و دندان می‌شوند.

در سالهای اخیر مطالعات زیادی درباره فواید چای سبز برای سلامتی انجام گرفته است و اکنون در این پژوهش جدید ارتباط بین مصرف چای سبز و کاهش نرخ ابتلا به بیماریهای دندان و لثه توسط دکتر فرنوش کشف شده است.

در این تحقیق که شرح آن در مجله پریودنتولوژی منتشر شده 940 مرد 49 تا 59 ساله و عادت آنها برای نوشیدن چای سبز مورد بررسی قرار گرفت.

محققان معتقدند این ارتباط بین نوشیدن چای سبز و سلامت دندان و لثه ناشی از وجود ماده ای بنام کاتچین در چای سبز است.

«کاتچین» آنتی اکسیدانی است که با التهاب در درون بدن مبارزه می‌کند. بیماریهای دهانی نیز اغلب شامل بروز التهاب در بافت لثه است که در نتیجه آن ابتدا لثه و استخوانهای پشتیبان آن و سپس دندانها تخریب می‌شوند. با کاهش این التهاب توسط کاتچین سلامت دندانها و لثه به میزان بیشتری تامین می‌شود.

علاوه بر این با وجودی که در این پژوهش سند علمی ارائه نشده اما در همین تحقیقات معلوم شد چای سبز فوائد دیگری نیز برای دندان‌ها دارد.

پلی فنل‌های موجود در چای از چسبیدن پلاک‌ها روی مینای دندان جلوگیری می کند و در نتیجه خطر پیشرفت پوسیدگی‌های دندانی کاهش می‌یابد؛ به علاوه، چای سبز از رشد باکتری‌ها در دهان که عامل بوی بد دهان هستند، جلوگیری می‌کند.

این محقق می‌گوید: برخی از انواع چای سبز نیز حاوی فلوراید هستند که برای تقویت دندان‌ها مفید است.

دکتر فرنوش خاطر نشان می‌کند: دهان نمونه کوچکی از بازتاب مشکلاتی است که ممکن است روی کل بدن تاثیر داشته باشند.

وی تاکید دارد هرچند چای سبز جایگزین مسواک زدن به طور منظم و مراقبت‌های دندانی نمی‌شود اما

گفتنی است، دکتر فرنوش علاوه بر 25 سال تجربه و کار عملی در حوزه دندانپزشکی سابقه بیش از دو دهه تدریس در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی را دارد.

وی به دلیل موفقیت‌هایش از سوی شورای تحقیقات مصرف کنندگان(CRC) که یک سازمان تحقیقاتی مستقل در آمریکا است به عنوان یکی از دندانپزشکان برجسته این کشور انتخاب شده است.

تحقیقات خلاقانه و روشهای کارآمد و منحصر به فرد دکتر فرنوش در سطح انجمن بین المللی تحقیقات دندانپزشکی و آکادمی دندان و لثه شناسی آمریکا شناخته شده است.


تهیه کننده سند: Mehdi

نظرات بازدید کنندگان    

آپارتمان A4A: طراحی سئو