کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
باورت نمی شود که من وارهاده در میان حیرت کنون مانده با کورسویی از فانوس خاطرات دور در...

جزئیات بیشتر...
تراشکاری روی هندوانه 2
...

جزئیات بیشتر...


قبل از ازدواج به سئوالها پاسخ دهید
« 5363 بازدید »

شرح: ازدواج امر بسیار مقدسی است که از لحاظ اخلاقی در اکثر مذاهب مختلف به آن اشاره شده است. این امر همچنین تاثیر زیادی نیز بر نوع زندگی افراد دارد.

به گزرش خبر نیوز ، ازدواج امر بسیار مقدسی است که از لحاظ اخلاقی در اکثر مذاهب مختلف به آن اشاره شده است. این امر همچنین تاثیر زیادی نیز بر نوع زندگی افراد دارد.


البته شما باید بدانید که ازدواج کردن خیلی فراتر از امضا کردن یک تکه کاغذ است که قرار است به وسیله آن به فرد دیگری متعهد شوید؛ در واقع ازدواج شروع یک نوع زندگی جدید است که برای ورود به آن حتما باید با آن آشنایی داشته باشید.ازدواج چیزی است که دیر یا زود با آن روبه‌رو خواهید شد؛ اگر چه امروزه آمار طلاق بیشتر از ازدواج است.


وقتی که شما قبول می‌کنید با کسی ازدواج کنید، در واقع دارید زندگی خود را با او شریک می‌شوید؛ بنابراین خیلی مهم است که بدانید ازدواج مقوله‌ای جدا از عشق است.

قرار است شما وقتی هر روز صبح از خواب بیدار می‌شوید،‌همان شخص را ببینید؛ پس این خیلی با احساسی که قبلا بین شما وجود داشته متفاوت خواهد بود.


در واقع شما برای یکی از مهم‌ترین مراحل زندگی خود باید خیلی سنجیده عمل کرده و تصمیم بگیرید؛ در اینجا سوالاتی می‌آوریم که بهتر است قبل از ازدواج درباره آن فکر کرده و به آنها پاسخ دقیق و کاملی بدهید.


● از خودتان بپرسید که واقعا چرا می‌خواهید ازدواج کنید؟
همیشه دلیلی به غیر از عشق برای این که شما بخواهید ازدواج کنید، وجود دارد. شما هم خودتان و هم طرف مقابلتان باید حتما بتوانید به طور واضح و دقیق به این سوال پاسخ قانع‌کننده‌ای بدهید؛ این که واقعا چرا می‌خواهید دل به دریا زده و ازدواج کنید.


بعضی مردم احساس می‌کنند خب، این وظیفه‌ای است که هر کسی باید بالاخره روزی به آن جامه عمل بپوشاند و در واقع هر کس باید این وظیفه را انجام دهد.


عده‌ای دیگر احساس می‌کنند که این کار واقعا باید انجام شود و آنها باید این کار را بکنند. بنابراین بررسی کنید و ببینید چه حسی باعث می‌شود که تصمیم می‌گیرید و ازدواج کنید.


● چه چیزهایی را در طرف مقابل خود دوست دارید؟
شما باید دقیقا بدانید که طرف مقابل خود را به خاطر داشتن چه خصوصیاتی دوست دارید و او را انتخاب کرده‌اید. شما می‌توانید ببینید که در حال حاضر از او به خاطر چه چیزهایی دلخور هستید.

اگر آنها تغییر کنند، آیا عشق شما هم به او به همان اندازه قبل خواهد بود. این سوال‌ها نشان می‌دهد که شما احتیاج دارید چیزهای بیشتری درباره ارتباط خود بدانید و باید به آنها جواب دهید.


شما باید این سوال‌ها را از خود بکنید زیرا باید بدانید که آیا دوست داشتن‌تان شرطی است یا بی‌قید و شرط؛ یعنی آیا شما طرف مقابل خود را با توجه به داشتن بعضی شرایط دوست دارید و بدون آنها علاقه‌تان به او تغییر می‌کند؟ درباره جواب این سوالات بخوبی فکر کنید.


اگر دوست داشتن شما جنبه شرطی دارد، پس از این که به مراحل و دلایل دوست داشتن خود فکر می‌کنید، بیشتر متوجه آنها شده و بهتر متوجه‌شان می‌شوید.


دوست‌داشتن بدون قید و شرط نیز به این معناست که شما می‌پذیرید طرف مقابل با توجه به شرایط تغییر می‌کند؛ همان‌طور که همه چیز تغییر می‌کند؛ حتی دنیا نیز عوض می‌شود و تغییر می‌کند. اما با تمام این تغییرات، عشق شما به طرف مقابلتان تغییر نمی‌کند. اگر کسی را بدون قید و شرط دوست دارید، باید بدانید که عشق شما به او بیش از چیزی است که تصور می‌کنید.


● چه چیزهایی در طرف مقابل‌تان هست که شما از آنها بدتان می‌آید؟
اگر بخوبی به خصوصیات طرف مقابل خود بنگرید، خصوصیاتی در اوست که شما آنها را دوست ندارید؛ چیزهایی که واقعا شما را اذیت می‌کند و تحملشان برایتان سخت است. پس خوب با خود فکر کنید که آیا حاضر هستید به رغم چنین چیزهایی باز هم با او ازدواج کنید؟

اگر این طور است، دوست‌داشتن شما نسبت به او بدون قید و شرط است.


● اگر طرف‌ مقابلتان ارزش‌های اخلاقی را رعایت نکند، آیا باز هم او را دوست دارید؟
آیا در این دنیا کاری وجود دارد که اگر کسی که او را دوست دارید مرتکب آن شود، دیگر حاضر نباشید به ارتباط‌تان با او ادامه دهید؟ کارهایی فراتر از رفتارهای آشکار و قابل مشاهده‌ای که شاید در ابتدا نتوانسته‌ بودید براحتی متوجه آنها شوید.


مثلا چیزهایی مثل فریب دادن دیگران و گول زدن آنها، دروغ گفتن‌های مکرر، نداشتن صداقت و هرگونه رفتاری که از لحاظ اجتماعی و ارزش‌های اخلاقی قابل قبول نیست و مطابق استانداردهای موجود در جامعه نیست.

اگر طرف مقابل دارای چنین خصوصیاتی باشد، شاید بخواهید دوباره درباره تصمیم خود نسبت به ازدواج با او فکر کنید. اما شاید شما باز هم به‌رغم دانستن این موارد با خود بگویید: بله؛ من باز هم می‌خواهم با او ازدواج کنم!


● آیا شما آمادگی انجام وظایف‌تان را به عنوان یک همسر دارید؟
شما باید قبل از ازدواج درباره وظایف خود و طرف مقابل خود با یکدیگر گفتگو کنید و بدانید هر کس در این ارتباط، چه تعهدات و وظایفی را باید برعهده بگیرد.


بعضی افراد اظهار می‌دارند هنگامی که ازدواج کرده‌اند، انکار آن‌قدر با عجله وارد این ارتباط شده بودند که گویی اصلا به این موضوع فکر نکرده‌اند که باید از خواسته‌های یکدیگر آگاهی داشته باشند و نسبت به خصوصیات همدیگر شناخت حاصل کنند.


بعد در پایان این ارتباط تازه می‌فهمند که چه خواست‌هایی داشته‌اند. شما باید قبل از ازدواج حتما با طرف مقابلتان هم درباره خواست‌های خودتان و هم خواست‌ها و نظرات او نسبت به مسائل مختلف صحبت کنید تا پس از مدتی با سوالات بی‌جوابی مواجه نشوید که شما را سر در گم سازند.


● از خودتان سوال کنید که آیا می‌توانید در زندگی مشترک تعهد لازم را داشته باشید؟
با شروع زندگی مشترک، شما وارد مرحله جدیدی از زندگی می‌شوید که احتیاج دارید از هر نظر فردی متعهد باشید و بتوانید آرامش خود و طرف مقابلتان را فراهم آورید.


● آیا در زندگی شما چیزی وجود دارد که مانع تعهد شما شود؟
به خاطر داشته باشید، گفتن این که «من می‌توانم...»، به این معناست که شما باید دقیقا از همان زمان نسبت به آنچه گفته‌اید، متعهد شوید.

از این به بعد، تجربیات شما در زندگی تغییر خواهد کرد و شما باید برای حفظ آرامش و آسایش در زندگی مشترک‌تان فرد متعهدی بوده و نسبت به آنچه می‌گویید، تعهد داشته باشید.


بعلاوه، شما نباید فکر کنید که ازدواج برایتان راحت است، زیرا اگر هم نتوانید از عهده تعهدات لازم خود برآیید می‌توانید از همسرتان جدا شده و طلاق بگیرید!


در واقع شما باید ازدواج را به گونه‌ای برگزینید که بتوانید آرامش و آسایش زندگی‌تان را با شخص دیگری سهیم شوید.


● در حال حاضر چه احساسی نسبت به ازدواج دارید؟
شما در حال حاضر چه احساسی نسبت به ازدواج دارید؟ به قلبتان اجازه بدهید ذهنتان را برای تصمیم گرفتن یاری کند. شما باید بتوانید با اطمینان کامل تصمیم بگیرید و بدانید که آیا دارید انتخاب درستی می‌کنید.


وقتی می‌خواهید تصمیم بگیرید، باید فکر کنید که دیگران بعد از ازدواج راجع به این تصمیم شما چه فکر می‌کنند؛ یعنی به تمام جوانب و از تمامی زوایا به موضوع بنگرید.

این بسیار مهم است که شما بدانید چه دلیلی داشته که شما تصمیم گرفته‌اید ازدواج کنید و چه دلیلی دارد که چنین شخصی را برای زندگی مشترک خود انتخاب کرده‌اید.در ابتدای زندگی ممکن است احساسی توام با ترس و دلهره شما را در بر بگیرد ولی فهمیدن احساسات یکدیگر بسیار ارزشمند خواهد شد.


در واقع ازدواج ارزش آن را دارد که شما سختی‌های راه را تحمل کرده و تجربه آن نیز برایتان آنقدر ارزش خواهد داشت که بتوانید از بدی‌ها و سختی‌های آن صرف‌نظر کنید.به طور کل، ازدواج یک راه کلی و متداول است که شما می‌توانید با انتخاب آن به شادمانی، به عشق و خواسته‌های خود دست یابید.
تهیه کننده سند: بهروز

نظرات بازدید کنندگان    

آپارتمان A4A: طراحی سئو