کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
... نمی دانم اکنون که حادثه معنای تقدیر به خود گرفته دیگر به اتهام زمان ایمان آورده...

جزئیات بیشتر...
هزاران خورشید تابان
داستان افغانی, خالد حسینی, مهدی غبرائی, ثالث, چاپ پنجم 1386, بادبادک...

جزئیات بیشتر...


خنده درمانی
« 3443 بازدید »


تصویر
شرح: خنده باعث می شود انرژی از منبع درونی وجود شما به سطح بیاید.

انرژی همانند سایه ای ، خنده را دنبال میکند و به دنبال آن جاری میشود. آیا تاکنون توجه کرده اید اوقاتی که واقعا و از ته دل میخندید و به طور عمیق در حالت مدیتیشن قرار دارید ، در واقع در این لحظات فکر کردن کاملا متوقف می شود.اصلا غیر ممکن است که در یک زمان هم فکر کرد و هم خندید.

خندیدن و فکر کردن دقیقا متضاد یکدیگرند . اگر واقعا بخندید ، فکر کردن متوقف میشود - ولی اگر فکر کردن ادامه پیدا کند ، خنده ، واقعی و از ته دل نخواهد بود. هنگامی که شما عمیقا می خندید ، ناگهان ذهن ناپدید میشود. تا آنجایی که من میدانم ، خندیدن و سماع کردن ، بهترین ، ساده ترین و طبیعی ترین راه های خلاصی از شر ناآرامی های ذهن هستند. هنگامی که شما عمیقا وارد سماع میشوید نیز فکر کردن متوقف میشود . هنگام چرخ زدن شما تبدیل به یک گرداب میشوید و به این ترتیب در هستی ذوب و محو می گردید و هستی نیز در شما ناپدید میشود و در حقیقت دیگر مرزی میان شما و هستی وجود نخواهد داشت.

خندیدن میتواند مقدمه ای بسیار زیبا برای وارد شدن به مرحله توقف افکار و بی ذهنی باشد .

هر روز صبح پس از بیدار شدن از خواب و قبل از باز کردن چشمانتان ، به خوبی بدنتان را کش و قوس دهید و خستگی احتمالی را به این ترتیب از تن خود بیرون کنید.

پس از 3 یا 4 دقیقه ، همان طور با چشمان بسته شروع به خندیدن کنید .

برای مدت 5 دقیقه فقط بخندید. در ابتدا ممکن است خنده شما واقعی نباشد ، ولی پس از مدتی صدای این خنده مصنوعی باعث خواهد شد تا واقعا بخندید . خود را کاملا به این خنده بسپارید . ممکن است چند روزی طول بکشد تا این حالت به طور واقعی اتفاق بیفتد . این مدیتیشن تاثیر بسیار خوبی خواهد داشت و باعث میشود تا کل روز شما تغییر کند .

در ژاپن داستانی درباره بودایی معروف به بودای خندان به نام ** هوتی ** وجود دارد . تمام تعلیمات این بودای عجیب ، فقط و فقط خنده بود . او از یک شهر به شهر دیگر و از یک روستا به روستای دیگر سفر میکرد و هنگامی که به شهر یا روستایی میرسید ، در میدان اصلی می ایستاد و شروع به خندیدن میکرد .

البته خنده او از نوعی خاص بود که به همه سرایت میکرد و واگیر داشت .

او به قدری با شدت می خندید که روی زمین میافتاد و همین طور می غلتید. افرادی که به دور او جمع شده بودند نیز شروع به خنده میکردند و پس از مدت کوتاهی موج عظیمی از خنده تمام آن شهر یا روستا را فرا میگرفت.مردم همیشه منتظر هوتی بودند تا به شهر یا روستای آنها سفر کند . زیرا او با خودش شادی و سرور را به همراه میآورد.

او هرگزحتی کلمه ای نیز سخن نگفت . اگر درباره بودا از او سوال میکردی ، در جواب فقط میخندید . اگر در باره اشراق و به کمال رسیدن از او می پرسیدی ، پاسخش چیزی جز خنده نبود . خنده تنها پیام این بودا بود .


تهیه کننده سند: Mehdi

نظرات بازدید کنندگان    

آپارتمان A4A: طراحی سئو