کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
می رسد روزی که بی من روز ها را سر کنی می رسد روزی که مرگ عشق را باور...

جزئیات بیشتر...
ورود آقایان ممنوع
طنز اجتماعی, رامبد جوان, علی سرتیپی، منیژه حکمت, 1390, رضا...

جزئیات بیشتر...


برترین تصاویر دنیای علم در سال 2009 (1)
نشریه پاپ‌ساینس در آستانه آغاز سال 2010 میلادی، برترین تصاویر برگزیده دنیای علم و فناوری را که در رقابت های عکاسی امسال جایزه برده بودند، منتشر کرد.


« 4000 بازدید »


توضیحات: موهای شنوا

در این تصویر یک اسکن الکترونی رنگی از سلول های حسگر مو در حلزون گوش را مشاهده می‌کنید. اطراف این سلول‌ها مایعی به نام اندولمف قرار دارد که با ورود صدا به گوش امواجی درون این مایع شکل می‌گیرد. این امواج باعث به حرکت درآمدن موها می‌شوند. درنهایت این حرکت موهاست که به سیگنال‌های الکتریکی تبدیل شده و به سوی مغز روانه می‌شود.


آرایش مغز _2

در این عکس ریزسیم‌هایی را مشاهده ‌می‌کنید که از دو لوله به رنگ‌های سبز و نارنجی به دو ردیف 16 میکروالکترودی بر روی مغز وصل شده‌اند. این آزمایش قدمی رو به جلوست برای آزمایشات بعدی بر روی افراد معلول که بتوانند با فکر خود کنترل نشانگر کامپیوتر را در دست گیرند. این شیوه جدید بر روی 2 بیمار صرعی که تحت عمل جراحی مغز قرار گرفته بودند در دانشگاه یوتا انجام شده است.


برج تلویزیون پکن_3

این برج 234 متری در پکن، یک شاهکار مهندسی است. این سازه ترکیبی از بخش‌های عمودی و افقی است و نمای خارجی آن نمایی غیرعادی و جالب توجه است. این ساختمان که در سال 2002 توسط شرکت OMA ساخته شده است درواقع ساختمان جدید تلویزیون ملی چین است. بازی‌های المپیک چین از ین برج دوقلو گزارش شد. ساخت بی‌قاعده میله‌های کار شده در نمای بیرونی آن بازتابی از تاثیر هیجان‌زای این سازه است.


روبات بازیگر_4

این روبات‌های انسان‌نما که توسط میتسوبیشی ژاپن ساخته شده‌اند، برای اولین بار در دنیا در یک تئاتر نقش‌آفرینی کردند. روبات سمت راست موموکو و روبات سمت چپ تاکائو نام دارد. این دو روبات در تئاتری به کارگردانی و نویسندگی اوریزا هیراتا از دانشگاه اوساکای ژاپن بازی کردند. قرار است این اجرای 20 دقیقه ای سال آینده برای عموم به نمایش گذاشته شود.


از مدار زمین_5

این تصویر، نمایشگاه هوایی دوبی را از مدار زمین نشان می‌دهد. نمایش هوایی دوبی بزرگ‌ترین رویداد صنایع هوایی در خاورمیانه است که لقب سریع‌الرشدترین نمونه را در بین همتایانش در دنیا به خود اختصاص داده است.

دسته: جامعه

تهیه کننده سند: nika

نظرات بازدید کنندگان    

آپارتمان A4A: طراحی سئو