کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
موسیقی یعنی اندیشه، یعنی هستی را باید کردن، یعنی صدای باران را آهنگ زندگی کردن، موسیقی یعنی در...

جزئیات بیشتر...
کوه پنجم
داستان برزیلی, پائولو کوئیلو, میترا میرشکار , انتشارات افراز, چاپ دوم...

جزئیات بیشتر...


سپهری «عارف رنگ‌ها» به روایت تصویر 2
« 3147 بازدید »


توضیحات: گاوی را دیدم یونجه را می فهمید...در سال 1339، زمانی که برای شرکت در دومین بی ینال تهران، حضور یافت و موفق به دریافت جایزه اول هنرهای زیبا گردید. گفته می شود ابراهیم گلستان در این نمایشگاه، همه تابلوهایش را یکجا می خرد تا مقدمات سفر سهراب به ژاپن فراهم شود.

سپهری در ژاپن
مرداد این سال، سهراب به توکیو سفر می کند و درآنجا فنون حکاکی روی چوب را میاموزد. سهراب در یادداشتهای سفر ژاپن چنین مینویسد: «از پدرم نامه ای داشتم. در آن اشاره ای به حال خودش و دیگر پیوندان و آنگاه سخن از زیبایی خانه نو و ایوان پهن آن و روزهای روشن و آفتابی تهران و سرانجام آرزوی پیشرفت من در هنر. و اندوهی چه گران رو کرد: نکند چشم و چراغ خانواده خود شده باشم...» در آخرین روزهای اسفند سال 1339 به دهلی سفر میکند.تیرماه سال 1341، پدر سهراب فوت می کند؛ «وقتی که پدرم مرد، نوشتم : پاسبانها همه شاعر بودند.حضور فاجعه، آنی دنیا را تلطیف کرده بود. فاجعه آن طرف سکه بود وگرنه من میدانستم و میدانم که پاسبانها شاعر نیستند. در تاریکی آنقدر مانده ام که از روشنی حرف بزنم ».

یکی از تابلوهای مشهور سهراب
تا سال 1348 ضمن سفر به کشورهای آلمان، انگلیس، فرانسه، هلند، ایتالیا و اتریش، آثار نقاشی او در نمایشگاههای متعددی به نمایش درآمد.

سپهری در طبیعت کاشان
سپهری شاعر از سال ۱۳۲۶ که در سن نوزده سالگی اولین دفتر شعر خود را منتشر کرد تا سال 1356 هشت مجموعه شعر منتشر کرد که او را در تاریخ ادبیات ایران جاودانه ساخت.

دست نویس سهراب پیش از مرگ
سپهری که هرگز ازدواج نکرد در روزهای پایان عمرش به انزوا رفته بود تا اینکه اول اردیبهشت 1359ساعت 6 بعد ازظهر در بیمارستان پارس تهران از دنیا می رود. پیکر او فردای آن روز در روستای مشهد اردهال واقع در اطراف کاشان به خاک سپرده می شود.آرامگاهش در ابتدا با قطعه آجر فیروزه ای رنگ مشخص بود و سپس سنگ نبشته ای از هنرمند معاصر، رضا مافی با قطعه شعری از سهراب جایگزین شد: به سراغ من اگر میایید نرم و آهسته بیایید مبادا که ترک بردارد چینی نازک تنهایی من ... کاشان تنها جایی است که به من آرامش میدهد و میدانم که سرانجام در آنجا ماندگار خواهم شد.
دسته: هنر

تهیه کننده سند: Maziar

نظرات بازدید کنندگان    

آپارتمان A4A: طراحی سئو