کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
وقتی تو مثل همیشه سایه ی نگاه آرامت را از نوجوانه های عطشم دریغ میکنی نمی فهمی... و نمی...

جزئیات بیشتر...
عبور از دروازه خواب
رمان تخیلی اجتماعی روانشناسی, علی خاکزادی, آثار سبز , کلاغ‌ها شوم...

جزئیات بیشتر...


ویژگی میوه ها
« 6652 بازدید »


تصویر
شرح:                                                                                  ویژگیهای میوه سیب

سیب درختی از خانواده ی گل سرخیان است. سیب افزون بر این که میوه ی خوشمزه و دوستاشتنی است از ویژگی های دارویی بسیاری نیز برخوردار است و میوه ی بسیار ارزشمندی است. خوشبختانه در کشور ما ایران، سبب به گونه های گوناگون در بسیاری ازبخشها کشت می شود وبیشتر این خشها دستاورد بالایی ازاین میوه دارند.

سیب را می توان تازه و یا به گونه ی کمپوت و یا افشره خورد.

در بسیاری از کشورها مانند آمریکا، انگلیس وکانادا سیب در رژیم غذایی روزانه ی بسیاری از مردم آن سامان جای دارد. ضرب المثلی هست که می گوید:) (an apple a day keeps doctor away یعنی خوردن یک سیب در روز شما را از پزشکان دور نگه می دارد. در ایران نیز این رویه رفته رفته عادت شده ست.

چنان چه سیب، ناشتا خورده شود برای تندرستی بدن بسیار سودمند است. سیب ناشتا برای پایین نگه داشتن کلسترل و چربی پیشنهاد شده است. ازپوست سیب خشک شده نیز برای همین مورد بهره می برند به گونه ای که آن را جوشانده و آب آن را می خورند. سیب رنده کرده و یا کمپوت سیب برای درمان یبوست و ناسازگاری های دستگاه گوارش و درمان ورم روده سودمند است. برای درمان اسهال می توان  از جوشانده برگ و پوست درخت سیب بهره جست. جوشانده ی برگ پوست سیب برای درمان ناراحتی هایی چون نقرس ، اختلالات دتماه اداری رماتیسم، زکام، سرفه و ناهنجاریهای کلیه و مثانه پیشنهاد شده است. تبخال را می توان با آب جوشانده ی سیب درمان کرد. برای جلوگیری از پیری زودرس و تقویت قوای باه و شادابی، سیب و آب آن را هر روز بخورید.

                                                                                                                      منبع: هفته نامه خبری، فرهنگی امرداد

تهیه کننده سند: ashkyar

نظرات بازدید کنندگان    

آپارتمان A4A: طراحی سئو