کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
باور نمی کنم که از میانتان رفتنی شدم موجی به سوی نور بودم ؛ به ساحل شب ماندنی شدم باور نمی...

جزئیات بیشتر...
جواد معروفی
وی در سال ۱۲۹۱ در تهران چشم بر جهان گشود. مادرش عـذرا و پدرش موسی...

جزئیات بیشتر...


یک زن شیخ را رسوا نمود
« 5696 بازدید »

شرح:  
                                                         
شیخ عبد السّلام  ( که در حکایت قبلی در مورد وی توضیح داده شد ) روزی در بین نماز جماعت گفت : « چخ ، چخ » پس از نماز از وی پرسیدند چرا؛ چخ چخ کردی ؟ گفت : (( هم اکنون که در بصره هستم مکه را مشاهده نموده و دیدم که سگی می خواست وارد مسجدالحرام شود و به این وسیله او را رد کردم !!! )) مردم از این کلام شیخ درشگفت شده و بر ارادتشان نسبت به وی افزوده شد. یکی از مریدان شیخ این جریان را برای زن خود که شیعه بود تعریف کرد از وی خواست تا مذهب تشیع را رها نموده و به آنها بپیوندد . زن گفت ؛ اشکالی ندارد ولی به این شرط که روزی شیخ را با مریدانش جهت صرف ناهار به منزل دعوت کنی تا من در حضور شیخ مذهب شما را اختیار کنم ، مرد قبول کرده و با خوشحالی شیخ و اطرافیانش را دعوت کرد.
روز موعود فرا رسید و وقتی همه حاضر شده و سفره پهن گردید ، آن زن برای هر نفری مرغی بریان شده روی برنج هایشان درون بشقاب قرار داده و توسط شوهرش مقابل ایشان قرار می داد ولی مرغ شیخ را زیر برنجها پنهان کرد ، وقتی شیخ به غذای سایرین نگاه کرد و مشاهده نمود برای آنها مرغی بریان شده قرار داده شده و از مرغ برای وی خبری نیست ؛ رو به صاحب خانه ( شوهر آن زن ) کرده و گفت : پس چرا برای من مرغ نگذاشته اید ، چرا به من توهین کرده اید ؟
همسر آن مرد که مترصّد و منتظر چنین فرصتی بود از پشت پرده درآمده و گفت : « یا شیخ تو که در بصره مکـّه را با این بُعد مسافت مشاهده می کنی پس چرا در اینجا مرغ را زیر برنجها با این فاصلهء بسار اندک مشاهده نمی کنی ؟!!! »
شیخ عصبانی شده و گفت : « این رافضیّهءخبیثه است » و از مجلس خارج گردید

همسر آن زن متنبّه شده و مذهب تشیّع را اختیار نمود


تهیه کننده سند: بهروز

نظرات بازدید کنندگان    

آپارتمان A4A: طراحی سئو