کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
به روشنای اشراق آفتاب چه بی ادعا ... غروب غرور مرا فهمید ! به جرأت زمین چه صادقانه از...

جزئیات بیشتر...
خانه دوست کجاست .شعری زیبا
من دلم می‌خواهد خانه‌ای داشته باشم پر دوست، کنج هر دیوارش...

جزئیات بیشتر...


حسن کسایی
« 4020 بازدید »


تصویر
شرح: استاد حسن کسایی
درسال 1307 در اصفهان متولد شد . رشته تخصصی او موسیقی و نوازندگی است . از پنج سالگی نزد استاد تاج اصفهانی تعلیم هنر آواز دید . وی علاقه وافری به آوای نی داشت و از محضر استاد مهدی نوایی برای این علاقمندی بهره جست . در سال 1322 نخستین برنامه رادیویی را اجرا کرد .
آن گاه رحل اقامت در تهران افکند و همکاری با برنامه های رادیویی ایران را آغاز نمود درسال 1334 با همراهی نوازندگان ممتاز ، آثار ممتاز خلق کرد .
در سال 1346 همکاری خود را با رادیو اصفهان نیز آغاز کرد و به عنوان ریاست شورای موسیقی رادیو و سرپرست ارکستر رادیو اصفهان به فعالیت خود ادامه داد .
در سال 1350 در مرکز فرهنگی رادیو اصفهان به تدریس روی آورد و در سال بعد تدریس در دانشگاه فارابی اصفهان را آغاز نمود .
در طول عمر با خیر و برکت خود از محضر اساتیدی همچون تاج اصفهانی ، ادیب خوانساری ، مهدی نوایی و ابوالحسن صبا بهره مند شد .
از فعالیتهای ماندگار این چهره ماندگار ارائه یک دوره ردیف موسیقی ایرانی با نی و آواز است که نشان درجه یک فرهنگ و هنر ایران اسلامی را بخود اختصاص داد . از آثار ارزشمند وی در زمینه موسیقی سنتی ایرانی ، انتشار صفحات تکنوازی و همنوازی توسط سازمان یونسکو و انتشار آلبوم برگزیده موسیقی عرفانی جهان است . از دیگر آثار استاد حسن کسایی چهره ماندگار عرصه هنر موسیقی در سال 1381 می توان از ساختن قطعاتی از قبیل سلام ، هشت بهشت ، آغاز شیدایی ، نغمه گشایش سوز و ساز ، قطار، راز می پرستان و باغ گل را نام برد .

 

تهیه کننده سند: کوشا

نظرات بازدید کنندگان    

آپارتمان A4A: طراحی سئو