کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
وقتی که تنها چشمه روی زمین چشم من است ،لازم است که این چشمه همیشه خیس بماند. ...

جزئیات بیشتر...
نشانه
هر واژه ای در زبان یک نشانه است ، که به صورتهای گفتاری ، نوشتاری...

جزئیات بیشتر...


علی تجویدی
« 3976 بازدید »


تصویر
شرح: علی تجویدی ساز زدن را در ابتدا با نی لبک شروع کرد و بعد نی و بعدها با ترغیب ابولحسن صبا سراغ ویولن رفت.
علی تجویدی از شاگردان استاد صبا و همنواز با بهترین موسیقی دانان ایران نظیر مرتضی خان محجوبی ، حسین تهرانی ، حسن کسایی ، لطف الله مجد و جلیل شهناز و از همکاران صدیق زنده یاد پیرنیا و از پایه گذاران و همکاران دایمی برنامه گلها ، که آثارش جاویدان در فرهنگ موسیقی ما برای همیشه درخشان باقی خواهد ماند . وی هفتاد آهنگ زیبا و دلنشین و موزون برای برنامه گلها ساخته است که اکثر آهنگهایش بر روی اشعار رهی معیری و معینی کرمانشاهی ساخته شده است . استاد تجویدی علاوه بر ویولن ، تبحر زیادی در نواختن سازهای دیگری مانند تار و سه تار را دارند .
توضیحات بیشتر را بخوانید:http://www.iran-newspaper.com/1383/830311/html/horizon.htm
پروانه
امیر افشاری ( حمیرا ) و معصومه دده بالا (هایده) ، دو بانوی آواز ایران ، از شاگردان استاد علی تجویدی بوده اند . اصولا تجویدی را کاشف صداهای ناب می نامند . ترانه "صبرم عطا کن" با صدای حمیرا و " آزاده " با صدای زنده یاد هایده که آهنگ آنها را استاد علی تجویدی ساخته است ، از اولین ترانه های ماندگار این دو هستند . ترانه "رفتم که رفتم" با صدای دیگر بانوی آواز ایران ، مرضیه ، بر اساس شعری از معینی کرمانشاهی از دیگر آثار جاویدان تجویدی است که آهنگش را ساخته است .خود استاد گفته که :"حدودا روی 150 ترانه، آهنگ گذاشته ام."

تهیه کننده سند: فرحناز

نظرات بازدید کنندگان (1 نظر)    

آپارتمان A4A: طراحی سئو