کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
اگر تو بیایی به کوچه ی خزان زده ی انتظار خسته ی من شکوه کهکشانها بستر گامهای تو خواهد...

جزئیات بیشتر...
مفیدترین نوشیدنی جهان چیست؟
به نظرشما مفیدترین نوشیدنی جهان چیست؟ چای، چای سبز، آب معدنی، قهوه...

جزئیات بیشتر...


علی تجویدی
« 4146 بازدید »


تصویر
شرح: علی تجویدی ساز زدن را در ابتدا با نی لبک شروع کرد و بعد نی و بعدها با ترغیب ابولحسن صبا سراغ ویولن رفت.
علی تجویدی از شاگردان استاد صبا و همنواز با بهترین موسیقی دانان ایران نظیر مرتضی خان محجوبی ، حسین تهرانی ، حسن کسایی ، لطف الله مجد و جلیل شهناز و از همکاران صدیق زنده یاد پیرنیا و از پایه گذاران و همکاران دایمی برنامه گلها ، که آثارش جاویدان در فرهنگ موسیقی ما برای همیشه درخشان باقی خواهد ماند . وی هفتاد آهنگ زیبا و دلنشین و موزون برای برنامه گلها ساخته است که اکثر آهنگهایش بر روی اشعار رهی معیری و معینی کرمانشاهی ساخته شده است . استاد تجویدی علاوه بر ویولن ، تبحر زیادی در نواختن سازهای دیگری مانند تار و سه تار را دارند .
توضیحات بیشتر را بخوانید:http://www.iran-newspaper.com/1383/830311/html/horizon.htm
پروانه
امیر افشاری ( حمیرا ) و معصومه دده بالا (هایده) ، دو بانوی آواز ایران ، از شاگردان استاد علی تجویدی بوده اند . اصولا تجویدی را کاشف صداهای ناب می نامند . ترانه "صبرم عطا کن" با صدای حمیرا و " آزاده " با صدای زنده یاد هایده که آهنگ آنها را استاد علی تجویدی ساخته است ، از اولین ترانه های ماندگار این دو هستند . ترانه "رفتم که رفتم" با صدای دیگر بانوی آواز ایران ، مرضیه ، بر اساس شعری از معینی کرمانشاهی از دیگر آثار جاویدان تجویدی است که آهنگش را ساخته است .خود استاد گفته که :"حدودا روی 150 ترانه، آهنگ گذاشته ام."

تهیه کننده سند: فرحناز

نظرات بازدید کنندگان (1 نظر)    

آپارتمان A4A: طراحی سئو