کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
شاید، روزی اگر می آمدی ... لبخند آن زمزمه ی فراموش شده ی کمرنگ تصنیف بی آوازه ی...

جزئیات بیشتر...
عجوبه های دنیا «اکریت جاسوال»، جراح هفت ساله
اکریت جاسوال یک نوجوان هندی است که باهوشترین فرد هندی به شمار میرود. ...

جزئیات بیشتر...


وصایای تحریف شده
« 3204 بازدید »


تصویر
موضوع: هنر رمان
نویسنده: میلان کوندرا
مترجم: کاوه باسمنجی
ناشر: انتشارات روشنگران و مطالعات زنان
سال انتشار: 1376
سایر آثار نویسنده: «هویت » ، «شوخی » ، «بار هستی» ،« خنده و فراموشی »  
معرفی کتاب: میلان کوندرا در این کتاب به گرامی داشت هنر رمان می پردازد . از هنگام زایش آن با نفحه ای از طنز (از آثار رابله و سروانتس )تا شکوفایی آن در طی قرن های بعدی .
خیانت به حقوق و خواسته های اخلاقی هنرمند و آثار هنری او ، که اغلب هم به دست ستایشگران پر شور رخ می دهد ، یکی از مایه های کلیدی کتاب است .برای نمونه ، از تحریف آثار کافکا به دست دوست او « ماکس برود » شکوه می کند . وجایی می گوید : « وقتی پرده دری از زندگی خصوصی و شخصی بدل به رسم شود ، به دورانی پا گذاشته ایم که بزرگترین مخاطره ، بقا یا نابودی فرد است . »
کوندرا معتقد است ؛ دوستی ، نگهبانی از دری است که دوست ات پشت آن زندگی خصوصی اش را پنهان کرده و دوست کسی است که ، هرگز آن در را باز نکند و نگذارد هیچ کس دیگر هم آن را باز کند .
کوندرا می گوید : « در مقام یک رمان نویس ، همیشه خود را درون تاریخ رمان حس کرده ام ، یعنی در نیمه راه یک جاده ، در گفتگو با آنان که پیش از من رفته اند و حتی شاید با آنها که خواهند آمد ...»
در کتابخانه کیانا موجود است: بلی

تهیه کننده سند: فرحناز

نظرات بازدید کنندگان    

آپارتمان A4A: طراحی سئو