کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
انتظار من از لحظه های امشب و هر شب به وسعت لحظه های رسیدن، بار رحیل بسته است ! آری دگر این...

جزئیات بیشتر...
بیشتر زیبا تا خوشمزه
...

جزئیات بیشتر...


سودای عشق
« 5318 بازدید »


تصویر
موضوع: مهارت های ارتباطی
نویسنده: جان گری
مترجم: مهدی قراچه داغی
ناشر: نشر پیکان
سال انتشار: چاپ پنجم 1385
سایر آثار نویسنده: «مردان مریخی ، زنان ونوسی  » ، « بچه ها بهشتی هستند » ، « با هم برای همیشه »
معرفی کتاب: دیگر ازدواج به خاطر حفظ بقا و حمایت صورت نمی گیرد. حالا دیگر ازدواج دلایل دیگر دارد ؛ عشق ، روابط عاشقانه، برآورده شدن نیازهای احساسی .
پدر و مادر هر قدر تلاش می کردند برای ما الگوی خوبی باشند نمی توانستند آنچه را نمی دانند به ما بیاموزند، آن چه برای آنان خوب بود دیگر برای ما کافی نیست. ما خواهان سعادت و عشق پایدار هستیم، چرا که شایسته ی آنیم.
...وقتی با آگاهی بیشتر به اشتباهات همسرتان می نگرید، وقتی به این مهم توجه می کنید که آنها بهتر از کاری که کردند نمی توانستند بکنند ، دیواره های رنجش فرو می ریزند.
نکته ی مهم در کتاب سودای عشق این است که؛ برای داشتن عشق پایدار اصلا نیازی به از خودگذشتگی و فداکاری نداریم. به جای توجه به این که چه نمی کنیم یا چه نمی توانیم بکنیم، توجه به این نکته مهم است که چه می توانیم بکنیم و چگونه باید انجام دهیم. به جای توجه به محدودیت، تمرکزمان را بر امکانات بگذاریم... زنها مترصد ارتباط و مردها مترصد تأییدند. مردها دوست دارند متخصص قلمداد شوند و در چشمان زنشان قهرمان باشند. اما بدون این که بدانند چگونه می توانند با همسرانشان همدردی و همدلی کنند، به شکلی که برای زنان امروز قابل قبول باشد.و بدون مشاجرات پرخاشگرانه با زنان خود ارتباط برقرار کنند ، که هم یک تأمین کننده ی احساسی قوی باشند و هم قدرتمند باقی بمانند. و نیز خانم ها باید بیاموزند چگونه از همسران خود حمایت کنند در ضمن به حمایت عاطفی مورد نیاز خود که شایسته ی آن هستند ، برسند .چگونه خواسته های همسرشان رابرآورده سازند، بدون آن که از خواسته های خود بگذرند. چگونه همسرشان را ترو خشک کنند، اما در حقشان مادری نکنند. چگونه احساساتشان را با همسرشان در میان نهند، بدون آن که آنها را در حالت تدافعی قرار دهند که حس کنند خودشان مقصر هستند؟!
اینها مهارتهایی هستند که بدون دانستن آنها امکان تجربه ی زندگی سالم و پر عشق، تقریبا غیر ممکن می شود ...جان گری معلم و راهنمای خوبی است.    
در کتابخانه کیانا موجود است: بلی

تهیه کننده سند: فرحناز

نظرات بازدید کنندگان (1 نظر)    

آپارتمان A4A: طراحی سئو