کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
دلم که به نگاه تو ماند ، حال و روز لحظه همین است ... مرا ببخش ... زمن مپرس چرا ، چگونه ...

جزئیات بیشتر...
عکس هنرمندانه مادر از نوزاد
شاید همیشه برای خلق یک اثر زیبا و هنرمندانه نیازی به امکانات خاص یا...

جزئیات بیشتر...


اکسیر
« 4315 بازدید »


تصویر
موضوع: زندگی معنوی _ موفقیت
نویسنده: دیپاک چوپرا
مترجم: گیتی خوشدل
ناشر: نشر قطره
سال انتشار: چاپ نهم 1385
سایر آثار نویسنده: «آتش در دل»،«جاده ی عشق»،«چگونه خدا را بشناسیم»،«شفای کوانتومی»،«غلبه برعادت های مزاحم»،«هفت قانون معنوی موفقیت»
معرفی کتاب: این کتاب ما را به سمت کیمیاگری می برد!
کیمیا به مفهوم تبدیل آدمیان به طلاست و تبدیل ویژگی های حقیرمان به گرانقدر ترین گوهر وجود: عشق و توفیق و اینکه خود را انسانی آزاد و دوست داشتنی بدانیم.
... همه ی جدلها از تفکر برمی خیزدو کیمیاگر نمی اندیشد او می بیند و این کلید اعجاز است. زیرا آنچه را که بتوانی در جهان درونت ببینی، می توانی در جهان برونت متجلی کنی.
کیمیاگران مر گ را باور ندارند در پرتو آگاهی همه چیز زنده است. هر گاه خود را با جسم تان همسان کنید، محکوم به مرگ می شوید.
همه ی ما سایه هایی داریم که بخشی از واقعیت ماست. سایه اینجا نیست تا آزارمان دهد اینجاست تا نشانمان دهد در کجا کامل نیستیم، وقتی پذیرای سایه شویم، می توانیم شفا یابیم و این شفا به عشق تبدیل می شود...
کیمیاگران بر آنچه از دست رفته حسرت نمی خورند، زیرا فقط چیزی را می توان از دست داد که غیر واقعی است.    

دل نگران این مباش که جوینده ی خدا شوی، از بدو تولد جوینده بوده ای. فقط در آغاز خدا را در اسباب بازی می جستی، آنگاه در تأیید، سپس در جنس مخالف یا پول یا قدرت، همه ی اینها را با شور و شوق می ستودی و می خواستی.
وقتی این ها آرزوی این لحظه اند، از آنها به وجد درآی، اما آماده باش که فرو افتند. مشکل بزرگی که با آن مواجه خواهی شد نه آرزو بلکه، وابستگی و چسبندگی خواهد بود، آن هم زمانی که جریان زندگی می خواهد رها کنی.
خواسته ی گذشته تان در قیاس با آرزوی کنونی تان متفاوت به نظر می رسد، عطشی برای دنبال کردن آرزوی پیشین احساس نمی کنید، زیرا پیشاپیش آن عطش برطرف شده است. آنچه در این تضاد تجربه می کنید این است که چگونه زندگی شما را به پیش می راند. آرزوی دیروز که عطش توفیق خود را داشت اکنون به آرزوی امروز تغییر شکل داده است.
آرزوها در ژرف ترین سطح خود جوشش تکامل حیات را در بر دارند. عطش زیستن صرفا غریزه ی بقا نیست، راهی است که می گشاید. زندگی دوست ندارد که بسته باشد، مشکلات آرزو زمانی پدیدار می شوند که مانعی در راه آن ایجاد می شود.
این جوشش برای پیشروی تصادفی نیست شما را از خواسته های نوزادی به آرزوهای کودکی و نوجوانی و بلوغ و پختگی کشانده است. راه آرزو بسیار قدرتمند است و هیچ گاه پایان نمی پذیرد. فقط موضوعات آرزو تغییر می کند و عوض می شوند.  
آرزو در باره ی چیزهایی چون خوشی یا بقا یا قدرت است. این آرزوها حقیر نیستند، بلکه آرزوهای پیشین و در گذشته اند. همانگونه که کودک در سن معینی اسباب بازی را کنار می گذارد. آرزوی تملک هرچه بیشتر نیز سرانجام شخص را به مرحله ای می رساند که آرزوی خدا بیشترین اهمیت را می یابد.    
در کتابخانه کیانا موجود است: بلی

تهیه کننده سند: فرحناز

نظرات بازدید کنندگان    

آپارتمان A4A: طراحی سئو