کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
من بودم و سیاهی شب های بی صدا من بودم و سکوت زخمی آهنگ های تو من بودم و گریه در عمق غربتم...

جزئیات بیشتر...
تصویری از بنای پیشین آرامگاه حافظ
...

جزئیات بیشتر...


مدیتیشن (استقرار مراقبه)
« 3729 بازدید »


تصویر
موضوع: مدیتیشن
نویسنده: ویل جانسون
مترجم: حمید رضا عامری
ناشر: ثالث
سال انتشار: 1385
معرفی کتاب: مراقبه روشی است برای برقراری ارتباط با ذهن که سابقه ای چندهزارساله دارد و کهن ترین روش پرورش ذهن است با توجه به اینکه در شرایط کنونی بشر با تحولات فکری فراوانی مواجه شده، مدی تیشن شهرت،عمومیت و جذابیت زیادی پیدا کرده است و دیگر تنها به معبدها و صومعه ها تعلق ندارد.
ویل جانسون در این کتاب به دقیق ترین شکل ممکن به بررسی جنبه های فیزیکی مراقبه می پردازد و معتقد است تمامی گفتگوهای درونی ذهن به استقرار مراقبه مربوط هستند. زیرا اساسی ترین مشکل هر فرد در شروع مراقبه گفتگوهای درونی ذهنش می باشد.
حالت استقرار در مراقبه به سه خصوصیت اساسی بستگی دارد: آراستگی،آرامش وسازگاری
ایجاد آراستگی یعنی هماهنگ کردن ساختار تنه با جریان مستقیم نیروی گرانش.
آرامش یعنی یکی شدن با جریان جاذبهً زمین، که در واقع بدن تبدیل به کانالی می شود که در آن تأثیرات و احساسات و نیروهای حیاتی به جریان می افتند و بدن و ذهن تصفیه می شوند.
سازگاری فرآیند حاصل از پذیرش است نوعی تسلیم شدن در برابر نیروهای طبیعی که در درون ما جریان دارند و شدیداً بر ما اثر میکنند.
بنابراین آرامش رمز اصلی مراقبه است، آراستگی وضعیتی مقدماتی است که آرامش را ممکن می سازد در حالیکه سازگاری وضعیت نهایی است که آرامش را پایدار می کند.
در کتابخانه کیانا موجود است: بلی

تهیه کننده سند: فرحناز

نظرات بازدید کنندگان    

آپارتمان A4A: طراحی سئو