کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
مادر ای بهار جاودان و همیشه سبز که بوی گلهای محبت را با تمام وجود از درون تو ای بهار می شنوم ...

جزئیات بیشتر...
بهترین لحظات زندگی از نگاه چارلی چاپلین
To fall in love عاشق شدن To laugh until it hurts your...

جزئیات بیشتر...


سه شنبه ها باموری
« 4681 بازدید »


تصویر
موضوع: داستان
نویسنده: میچ آلبوم
مترجم: مهدی قراچه داغی
ناشر: البرز
سال انتشار: چاپ پنجم1386
سایر آثار نویسنده: پنج نفر اولی که در بهشت به ملاقات ما می آیند، یک روز بیشتر
معرفی کتاب: این کتاب داستان وسرگذشت زندگی موری شوارتز استاد روابط انسانی دانشگاهی در ایالات متحده امریکاست که پزشکان به دلیل بیماری صعب العلاج شمارش معکوس زندگی اش را اعلام کردند ..... کتاب شرح دیدارهای میچ البوم دانشجوی سابق موری دردوران بیماری وی است.
«کتابی با نگارش عالی، سخن روشن از خرد و فراست که از روی عشق سادگی در فراسوی پیچیدگی‌های زندگی را ترسیم کرده است» (دکتر اسکات‌پک)
«برگ برگ این کتاب کوچک اما زیبا و اعجاب‌برانگیز، از گرمای عشقی بی‌ پیرایه می‌درخشد.»( هارولد گوشنر)
این کتاب گنجینه‌ای توصیف ناشدنی است. درک فناپذیری آموزگاری بزرگ و منبعی برای روشنگری است. داشتن مرشدی که این تجربه را با ما در میان بگذارد دستمایه فراست است.( دکتر برنی سیگل)
از صحبتهای موری استاد پیر:
«مرگ تنها یکی از موضوعاتی است که می‌توان از آن اندوهگین بود. اما زندگی به دور از خوشبختی هم مطلب دیگری است. بسیاری از کسانی که به دیدن من می‌آیند شاد و خوشبخت نیستند.»
«به این دلیل که فرهنگ ما به گونه‌ای نیست که به مردم احساس خوشبختی بدهد ما بدآموزی می‌کنیم، آموزش اشتباه می‌دهیم و باید خیلی قوی باشی که اگر متاع را نمی‌پسندی خریدار آن نشوی. فرهنگی از آن خود ابداع کن، اغلب مردم از این کار عاجزند به مراتب ناخوشایندتر از من هستند.»
«زندگی مجموعه‌ای از فراز و نشیب‌هاست. دلت می‌خواهد کاری بکنی اما مجبوری کار دیگری انجام دهی، از چیزی ناراحتی اما نمی‌دانی که نباید باشی، چیزهایی را امر مسلم می‌پنداری و این در حالی است که می‌دانی هرگز نباید چیزی را امر مسلم فرض کنی.»
«حالا که بیمار هستم و رنج می‌برم، بیش از هر زمان خودم را به کسانی که آنها هم از زندگیشان رنج می‌برند نزدیکتر احساس می‌کنم پرشیب در تلویزیون شاهد صحنه‌هایی از بوسنی بودم. مردم در خیابان‌ها می‌دویدند و کسانی به آنها شلیک می‌کردند، کشته می‌شدند قربانیان بی‌گناه ... گریه کردم. ناراحتیشان را احساس کردم، انگار ناراحتی خودم بود. من هیچ کدام آنها را نمی‌شناسم. اما چگونه می‌توانم نسبت به آنها بی‌اعتنا باشم؟»
«بهترین چیزها در زندگی این است که بدانی چگونه به دیگران عشق به ورزی و چگونه مورد مهر و عشق آنها واقع شوی.»
«بگذار عشق به درونت رخنه کند، عشق تنها حرکت منطقی است.»

در کتابخانه کیانا موجود است: بلی

تهیه کننده سند: فرحناز

نظرات بازدید کنندگان    

آپارتمان A4A: طراحی سئو