کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
باورت نمی شود که من وارهاده در میان حیرت کنون مانده با کورسویی از فانوس خاطرات دور در...

جزئیات بیشتر...
عبور از دروازه خواب
رمان تخیلی اجتماعی روانشناسی, علی خاکزادی, آثار سبز , کلاغ‌ها شوم...

جزئیات بیشتر...


گفتگو با مرگ
« 4941 بازدید »


تصویر
موضوع: خاطرات از جنگ های داخلی اسپانیا
نویسنده: آرتور کوستلر
مترجم: نصرالله دیهیمی ، خشایار دیهیمی
ناشر: نشر نی
سال انتشار: چاپ دوم 1385
معرفی کتاب: آرتور کوستلر (خبرنگار)در طی جنگ های داخلی اسپانیا به دست نیرو های فاشیست ارتش فرانکو افتاد و محکوم به اعدام شد . صد روز در زندان، در اضطراب اعدام به سر می برد. سرانجام، با وساطت وزارت خارجه انگلستان، با یک زندانی دیگر مبادله شد ... اما در سن 77 سالگی به اتفاق همسرش به زندگی خود خاتمه داد. چون معتقد بود :"هر کس حق دارد، هر وقت لازم بداند، آبرومندانه از این جهان برود."
. به قسمتی از کتاب توجه کنید:
" بار اولی که در پشت سر زندانی به هم کوبیده میشود٬ او وسط سلول می ایستد و دور و برش را نگاه میکند. خیال میکنم همه باید کم و بیش همین رفتار را داشته باشند.
....مثلا خواهد گفت:"وقتی بیرون بیایم دیگر هیچ وقت حرص پول نمی زنم. با هر مشقتی یک جوری می سازم." یا "وقتی بیرون بیایم دیگر با زنم دعوا نمی کنم. یک جوری با هم کنار می آییم." در واقع٬ وقتی آزاد بشود همه چیز "یک جوری" رو براه می شود..... دنیای خارج برای او روز به روز بیشتر واقعیتش را از دست می دهد. دنیای خارج بدل به دنیایی رویایی میشود که در آن همه چیز یک جوری مقدور است."
کوستلر می گوید: "مردن، حتی اگر در خدمت هدفی شخصی باشد، امری کاملا خصوصی و شخصی است.و این صفحات که بیشتر در خوف و انتظار مرگ نوشته شده است از نظر روانشناختی می تواند جالب باشد.نویسندگان حرفه ای کمتر امکان داشته اند چنین جریانی را شخصا تجربه کنند. من سعی کرده ام تا آنجا که ممکن است این افکار را صریح و مختصر ارائه دهم.معتقدم جنگ ها فقط ده درصدشان عملیات جنگی است و باقی، رنجی است که به چشم نمی آید..."
منبع : ویکی‌پدیا
در کتابخانه کیانا موجود است: بلی

تهیه کننده سند: فرحناز

نظرات بازدید کنندگان    

آپارتمان A4A: طراحی سئو