کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
وقتی که تنها چشمه روی زمین چشم من است ،لازم است که این چشمه همیشه خیس بماند. ...

جزئیات بیشتر...
عجب صبری خدا دارد!
اگرمن جای او بودم...

جزئیات بیشتر...


کودک، انسان، خانواده
« 3936 بازدید »


تصویر
موضوع: روانشناسی تربیتی
نویسنده: آدل فابر ، آیلین مازلیش
مترجم: گیتی ناصحی
ناشر: نشر نی
سال انتشار: چاپ هشتم 1386
سایر آثار نویسنده: به بچه ها گفتن، از بچه ها شنیدن جلد 1 و 2 - به نوجوانان گفتن، از نوجوانان شنیدن
معرفی کتاب: این کتاب حاصل تجربات دو مادر است که به مدت پنج سال در یک گروه تربیت کودک شرکت کردند تا بتوانند فرزندانشان را با روش های بهتری پرورش دهند. از آنجا که نویسندگان کتاب روانشناس حرفه ای نیستند، دراین کتاب از اصطلاحات دشوار و فنی خبری نیست و نویسندگان با ساده ترین زبان ، تجربیات خود را در دسترس خواننده قرار می دهند .آن ها حاصل یک دوره ی پنج ساله کار گروهی زیر نظر دکتر "جینات" را در این کتاب گرد آورده اند و با طرح شکست ها و موفقیت هایشان نشان می دهند که تربیت کودک، کاری ساده و پیش پا افتاده نیست.
دکتر جینات می گوید :در زبانی که من برای سخن گفتن با کودکان بکار می برم ارزیابی نمی کنم، قضاوت نمی کنم، از کلماتی مثل احمق ، تنبل و یا خوب و عالی استفاده نمی کنم، چون این کلمات راه را برکودک می بندند. در عوض از واژه های توصیفی استفاده می کنم، چون کلمات توصیفی کودک را به حل مسائل خود دعوت می کند. از سرزنش پرهیز می کنم و در عوض روی کاری که باید انجام شود تاکید می کنم. من خشم خود را بدون توهین به کودک و متهم کردن او، ابراز می کنم ... بالاخره یادمان باشد بچه ها به اندازه ی کافی قاضی، دادستان ، و شاکی دارند ، پدر و مادر باید وکیل مدافع کودک باشند.  
در کتابخانه کیانا موجود است: بلی

تهیه کننده سند: فرحناز

نظرات بازدید کنندگان    

آپارتمان A4A: طراحی سئو