کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
شاید، روزی اگر می آمدی ... لبخند آن زمزمه ی فراموش شده ی کمرنگ تصنیف بی آوازه ی...

جزئیات بیشتر...
عجیب ترین حیوانات دنیا (3)
...

جزئیات بیشتر...


سؤال های درست
« 2867 بازدید »


تصویر
موضوع: خود شناسی
نویسنده: دبی فورد
مترجم: ریحانه فرهنگی
ناشر: کلک آزادگان
سال انتشار: 1387
سایر آثار نویسنده: نیمه تاریک وجود، راز سایه، طلاق معنوی، امسال بهترین سال زندگی من است،شجاعت، بازتاب سایه
معرفی کتاب: امروزهای ما بر شالوده ی انتخاب هایی که دیروز، سه روز، سه ماه، یا سه سال پیش کرده ایم بنا می شود. ما فقط بر مبنای یک انتخاب، بدهی کلان به بار نمی آوریم. ما فقط در نتیجه یک انتخاب نامناسب، پانزده کیلو چاق نمی شویم و معمولا یک تصمیم نادرست به تنهایی و یک شبه روابطمان را به هم نمی ریزد. ما در جایی که هستیم قرار داریم، چون هر روز در پی روز دیگر، انتخاب های ناآگاهانه یا ناسالمی را تکرار کرده ایم که ما را به واقعیت و موقعیت کنونی رسانده است.  
بسیاری از ما ارتباط میان انتخاب ها، کارها و نتایج حاصل از آنها را نمی بینیم. ما به جای پذیرش مسئولیت در باره ی وضعیت کنونی کارها و روابطمان، در سرزنش دیگران استاد می شویم.
ما بدون آوردن آگاهی هشیارانه به انتخاب هایمان نمی توانیم در جهت بهبود شرایط گام برداریم و فقط به تکرار الگو های گذشته ی خود می پردازیم.
هر کدام از ما یک شعله ی درونی داریم که نگهدارنده ی نیروی زندگی ماست. هر یک از انتخاب های ما یا بر این نیرو می افزاید و آن را قوی تر و شعله ور می سازد و یا شعله ی وجودی ما را سرد می کند و از نیروی آن می کاهد.
هر یک از  ما باید شهامت آشکار سازی دروغ هایی را که به خودمان می گوییم، داشته باشیم. ما با آگاه شدن از تعهدات نخستینمان توانایی جایگزینی آنها را با تعهدات نو و توانمندانه بدست می آوریم. با آوردن تعهدات نخستین به هوشیاری کامل و تاباندن نور به نقاط تاریک وجودمان، می توانیم به ورای آنها برویم و تعهداتی آگاهانه و نو بیافرینیم که با والاترین رویاهای ما در باره ی آینده همسو هستند. ما می توانیم با طرح سؤالات درست از خودمان به انتخاب هایی دست بزنیم که ما را در جهت درست هدایت کند.
 
مترجم کتاب می گوید :
در این کتاب دریافتم می‌توانم مسایل و مشکلات به ظاهر پیچیده و سخت زندگی را به بخش‌های کوچک و ملموس تقسیم کنم فهمیدم مسایل بزرگ جهان مسألۀ من نیست، بلکه پاسخ به این پرسش‌های ساده مهم‌ترین وظیفۀ من است. این که چه بخورم، چه بپوشم، چگونه محبتم را به نزدیک‌ترین عزیزانم ابراز کنم، چگونه خودم را دوست داشته باشم، چه هنگام بخوابم، در چه مواقعی به چه کارهایی بپردازم و... این‌ها همه و همه مسایل جاری و ضروری زندگی من هستند که مهم‌ترین کار من در این کرۀ خاکی، یافتن پاسخ درست آنهاست.
دبی فورد به یاری خرد حاصل از تجارب عملی خود در بیش از بیست سال کار معنوی با انسان‌های گوناگون در سراسر دنیا و درک مشکلات رایج زندگی آنها به سادگی در این کتاب به ما یادآوری می‌کند که مهم‌ترین و شاید یگانه‌ کاری که برای آن به این جهان آمده‌ایم، رسیدگی به مسایل بی‌شمار هر روز زندگی خودمان است و هیچ کاری مهم‌تر از این نیست. سرسری نگذشتن از این موانع انبوه و ریز و درشت است که گوهر بی‌همتای جان ما را جلا می‌دهد، لایۀ سختی را که دور خود تنیده‌ایم، می‌درد و نرمی مدارا با خود، دیگران و روان شدن در هستی جاری را به ما می‌آموزد.
«سؤال‌های درست» در بزنگاه‌های انتخاب می‌توانند در کوتاه‌ترین زمان به یاری شما بشتابند تا در انکار، تردید و گریزگاه‌های دیرین و عادتی هر روز زندگی خود دست و پا نزنید و با دیدگانی مشتاق، بهترین را برای خود انتخاب کنید. تا از لاک تنبلی، سرزنش خود و مقصر شمردن دیگران بیرون بخزید و با سرزندگی با زمزمۀ جویبار زندگی همنوا شوید. تا از حل کردن مشکلات زندگی خود لذت ببرید و چون دانش‌آموزی کوشا مشتاق و چشم به راه حل مسألۀ بعدی باشید و خردمندانه دریابید که آنگاه مسایل زندگی شما به پایان می‌رسند که دیگر درسی برای آموختن باقی نمانده و کار شما در این سرا به پایان رسیده باشد.
در کتابخانه کیانا موجود است: بلی

تهیه کننده سند: فرحناز

نظرات بازدید کنندگان    

آپارتمان A4A: طراحی سئو