کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
وقتی هوا خیس می شود دلم بهانه ی تو را می گیرد و گونه هایم ؛ بوی خاک باران زده می دهند...

جزئیات بیشتر...
چرا سوال بیهوده ؟!3
رفتم مغازه میگم آقا مرگ موش میخوام، میگه برای موش های خونتون...

جزئیات بیشتر...


جنگجوی صلحجو
« 7823 بازدید »


تصویر
موضوع: داستان خارجی
نویسنده: دن میلمن
مترجم: فریده مهدوی دامغانی
ناشر: تیر
سایر آثار نویسنده: سفر مقدس،آیین جان(قوانین روحانی)، روز تولدت را بگو تا بگویم که کیستی
معرفی کتاب: مهم نیست چه میدانیم ویا چه احساسی داریم.مهم نیست که استعدادهای ذاتی ویا قابلیتهای خدادادی ما چیست.تنها حرکت و جنبش میتواند به آنها جان ببخشد.بسیاری از ما فرایافت هایی  را درک می کنیم مانند: تعهد،شجاعت و عشق،اما حقیقتا زمانی می دانیم که آگاه باشیم میتوانیم کاری کنیم.انجام دادن انسان را به درک و آگاهی راهنمایی می نماید و این حرکت و جنبش است که دانش را به خرد و فرزانگی تبدیل میکند.ما انسانهای امروز مخزن ذهنمان از پیش آگاهی های بیهوده لبریز است. از واقعیت ها و عقاید زیادی مطلع است اما اطلاعاتمان درباره خود بسیار کم است.بهتر است ابتدا مخزن ذهنمان را خالی کنیم تا بتوانیم چیزهای جدید بیاموزیم.بهتر است هر اطلاعات بی ارزشی را وارد ذهنمان نکنیم.نخواهیم که با اطلاعات بیشتر بار خود را سنگین تر کنیم. تنها نیاز ما این است که دانش بدن را بیاموزیم.زیرا هر آنچه که ما باید بدانیم همواره درون ماست. رازهای جهان بر روی تک تک سلولهای بدن ما منقوش است. اما بینش درونی را نیاموخته ایم و نمی دانیم چگونه بدنمان را بخوانیم.تنها منابع ما خواندن کتاب و گوش کردن به گفته های متخصصین مختلف بوده به این امید که آنها درست باشند پس از فراگیری دانش بدن نیازی به معلم نخواهیم داشت بلکه خود معلمی خواهیم شد میان معلمین دیگر.
چه تفاوتی است میان یک فرزانه و ما؟
او می داند که نمی داند و ما نمی دانیم!دانایی او بر مبنای آگاهی از این نادانی و نادانی ما بر مبنای عدم آگاهی از نادانیمان است.اما ارزش یک راز به آنچه می دانیم نیست بلکه به آنچه است که انجام می دهیم.این دنیا یک مدرسه است و زندگی تنها معلم واقعیست که تجربه های زیادی ارائه می دهد. ولی اگر تجربه به تنهایی پیروزی می آورد آن وقت تمام افراد مسن استادان خوشحال و آگاهی بودند اما درسهای زندگی مخفی اند. استاد واقعی میتواند کمک کند تا ما از طریق تجربه دنیا را به وضوح ببینیم.قلبمان میداند که این حقیقت دارد اما ذهنمان قبول نمیکند. و اگر نباید اطلاعات را از خارج از خود وارد کنیم پس چرا باید به گفته ها ی استاد گوش دهیم وچرا باید استاد داشته باشیم؟
پاسخ ساده است: زیرا استاد واقعی پاسخ خود را از درون خود بیرون کشیده است .فراموش نکنیم که حکمت واقعی شادیست. خوشحالی یک مخزن پر است.و تنها شادیست که به حساب می آید.یک یادداشت می تواند الهام ببخشد. دیدها را گسترش دهد و حقیقتی را که از قبل می دانیم به ما یادآوری کند اما تغییر شکل واقعی مستلزم یک عمر تمرین است.هر وقت سخن از تغییر به میان می آید هر کدام از ما می خواهیم که زن، آپارتمان،مدل مو،تیپمان را عوض کنیم. یعنی ما می خواهیم هر چیزی را غیر از خودمان عوض کنیم. حال آنکه تغییر واقعی از خود آغاز میشود.
بیاییم همانند یک جنگجوی واقعی عمل کنیم...
فراموش نکنیم که وقت ما از آنچه که فکر می کنیم زندگی در اختیار ما قرار خواهد دادهمواره بسیار کمتر است.

منبع: سایت جنگجوی صلحجو
در کتابخانه کیانا موجود است: بلی

تهیه کننده سند: فرحناز

نظرات بازدید کنندگان    

آپارتمان A4A: طراحی سئو