کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
با من سخن بگو ای جلوه ی حضور ای مطلق نبود ای سایه ی وجود با من سخن...

جزئیات بیشتر...
مهر مادری!
این تصویر خیره کننده پرنده ای را نشان می دهد که برای محافظت فرزندانش...

جزئیات بیشتر...


ژان باروا
« 3400 بازدید »


تصویر
موضوع: داستان فرانسوی
نویسنده: روژه مارتن دوگار
مترجم: منوچهر بدیعی
ناشر: نیلوفر
سال انتشار: 1380
سایر آثار نویسنده: خانواده تیبو
معرفی کتاب: رمان ژان باروا داستان برخورد عقاید و آراء است؛ مجموعه ای است از گفت و گو، نامه، سخنرانی و یادداشت که همه بیان کننده ی این برخورد است: آن چه در این سال ها با طرح موضوع«دگرگونی فهم بشر از دین همراه با پیشرفت علوم طبیعی» یا«انطباق دین با معرفت هر عصر»، در جامعه ما مورد بحث و مناقشه و مجادله و حتی منازعه قرار گرفته است، در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم موضوع روز اروپاییان بوده است که در این رمان از زبان موافقان و مخالفان، با بیانی ساده و ملایم، آمده است. یک چهارم آخر رمان وصفی است از غلبه ی تربیت دینی بر قهرمان داستان و روی کردن جوانان به همان دین سنتی و کلیسا.
به موازات آن بحث ها، موضوع دیگری نیز در رمان مطرح می شود: قضیه ی دریفوس، محاکمه ی امیل زولا نویسنده ی معروف فرانسوی، واکنش ملت پرستانه و تعصب آمیز و خشن توده ی مردم نسبت به دریفوس و زولا که حتی تا مرحله ی حمله برای کشتن زولا پیش می رود. اما این نیز جلوه ی دیگری از برخورد عقاید و آراء است که در صحن دادگاه به صورت دادرسی و در کوچه و خیابان با هیاهو و خشونت بروز می کند.
روژه مارتن در جایی از کتاب می گوید:" در این زمانه، مسلم ترین و تغییر ناپذیرترین قاعده اخلاقی، همانا صداقت داشتن با خود و دیگری است."  
در کتابخانه کیانا موجود است: بلی

تهیه کننده سند: فرحناز

نظرات بازدید کنندگان    

آپارتمان A4A: طراحی سئو