کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
امروز میان این همه گریه ... فقط برای تو ... به شوق تو می نویسم . اگر که حال من اینست...

جزئیات بیشتر...
بیمارستان روانی
یه نفر برای بازدید میره به یه بیمارستان روانی . اول مردی رو میبینه که...

جزئیات بیشتر...


زمینی نو
« 12649 بازدید »


تصویر
موضوع: بیداری معنوی"بیدار شدن نسبت به هدف زندگی"
نویسنده: اکهارت تول
مترجم: میترا معتضد
ناشر: البرز
سال انتشار: 1388
سایر آثار نویسنده: نیروی حال، سکون سخن می گوید، تمرین نیروی حال
معرفی کتاب: سه حالت وجود دارد که در آن شما می توانید زندگانی خود را با نیروی خلاق عالم همسو کنید.این حالات پذیرش ، لذت، و اشتیاق است و هر کدام نشانگر تواتر خاصی از آگاهی است .همیشه باید مراقب بود که درگیر هر کاری هستید یکی از این سه حالت عمل کند اگر شما در وضعیت پذیرش یا لذت و یا اشتیاق نیستید، به دقت نگاه کنید ، در خواهید یافت که برای خود و دیگران رنج می آفرینید.
اگر از انجام کاری لذت نمی برید ، دست کم می توانید بپذیرید که این کاری است که شما باید انجام دهید. پذیرفتن یعنی : این موقعیت در این زمان از من می خواهد که این کار را انجام دهم و بنابراین من آن را با میل انجام می دهم...انجام یک عمل در وضعیت پذیرفتن به این معنی است که شما این کار را با آسایش انجام دهید. این آسایش نوسان انرژی است که در کاری که انجام می دهید جریان پیدا می کند...اگر واقعا کاری را نمی توانید بپذیرید باید از انجام آن سرباز زنید چون رنج زیادی را برای شما بدنبال دارد...

بزرگترین دست آورد بشریت, پیشرفت های علمی, هنری یا تکنولوژیک نیستند,بلکه آگاهی به عملکرد ناقص ذهنی خویش می باشد. یعنی نادانی خویش. درگذشته ای نه چندان دور تعداد معدودی متوجه این مسئله شده بودند. مردی به نامگواتما سیدارتا که دو هزار و ششصد سال پیش در هند می زیست, شاید اولین کسی است که با روش نبینی کامل به این موضوع پی برد. بعدها با نام بودا معروف شد.
بودا به معنای بیدارشده است. و در زمانی تقریباً مشابه یکی دیگر از آموزگاران روحانی بیدارشده اولیه، در سرزمین چین ظهور کرد. نام او لائوتزو بود. و تعالیم خود را که در یکی از مهمترین کتابهای عرفانی تاریخ به نام "تائوتی چینگ" جمع آوری شده، به جای گذاشت.
بدون شک به جا آوردن نادانی ناشی از آگاهی و آغاز بهبودی و پیشرفت است.بعد جدیدی از هوشیاری بر روی کره زمین آغاز شده بود. اولین شکوفایی آزمایشی. سپس این تعداد معدود آغاز به سخن کردند و با معاصرین خود از گناه, و از رنج بردن و تصورات واهی صحبت کرده و چنین گفتند:"به روش زندگی خود نگاه کنید. اعمال خود را بنگرید. اعمالی که باعث رنجهای شماست." سپس به امکانات بیداری از این کابوس جمعی یعنی وضعیت معمول وجود انسان اشاره کرده و راه درست آن را نیز نشان دادند. گرچه این تعالیم جزو لازم بیداری بشر بود اما دنیا هنوز آماده نبود. در نتیجه بیشتر این تعالیم توسط مردم آن عصر و نتیجتآ نسل بعدی به طور نادرست فهمیده شد. با تمام سادگی و پر نفوذ بودن این تعالیم حتی همان زمان که توسط مریدان نوشته می شدند با تعبیرات غلط عوض شدند.
در طی قرنها مطالبی به آنها اضافه شد که هیچ ربطی با تعالیم اولیه نداشت و...

بخشی از کتاب تحت عنوان مقالهء "زمین جدید" توسط خانم ایمان ترجمه شده که در سایت زیر می توانید pdf آن را ملاحظه بفرمایید.

http://www.panevis.net/molana/masnawi112.htm
در کتابخانه کیانا موجود است: بلی

تهیه کننده سند: فرحناز

نظرات بازدید کنندگان (2 نظر)    

آپارتمان A4A: طراحی سئو