کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
منم که برای ماندنم بهانه می جویم ...

جزئیات بیشتر...
تندیس آزادی
آزادی یا تندیس آزادی که نام اصلی آن «آزادی روشنگر جهان» است (به...

جزئیات بیشتر...


هجوم دوباره مرگ
« 3517 بازدید »


تصویر
موضوع: داستان پرتغالی
نویسنده: ژوزه ساراماگو
مترجم: کیومرث پارسای
ناشر: نی نگار
سال انتشار: 1385
سایر آثار نویسنده: کوری
معرفی کتاب: درک فضای رمان هجوم دوباره مرگ برای کسانی که داستان کوری را از این نویسنده خوانده اند بسیار راحت و آسان خواهد بود. سبک روایت در هر دو اثر یکسان است و در هر دو نویسنده پدیده ای نامتعارف را به جامعه اعمال میکند و مانند یک محقق به تماشای عکس العمل موشهای آزمایشگاهی خود مینشیند.

تفاوت دو داستان در محل قرار گیری خواننده است.

در کوری شخصیت های داستان آدم های عادی هستند.شهروندان متمدن در برخورد با شرایط غیرعادی. همین سبب میشود رفتارشان خارج از عرف ساختگی جامعه باشد.آنها به ناچار نقاب برمیدارند و آنچه میگویند یا انجام میدهند از رفتار های معمول ، تکراری و به ظاهر انسانی فاصله بسیار دارد.

در اثر "هجوم دوباره مرگ" نگاه برروی دولتمردان و بزرگان تصمیم گیرنده جامعه است.از نظر نویسنده سیاسیون، متنفذین، روسای کلیسا و حتی فیلسوفان در شرایط نامتعارف تصمیم گیریهای اشتباه و فاجعه بارتری دارند.

آنها بزرگترین جهت گیری هارا بر اساس اهداف بسیار شخصی و یا منفعت طلبی گروهی انجام میدهند ، شرایط ساده را پیچیده میکنند و در نهایت حاصل کار بسیار تاسف بار و گاها رقت انگیز است.گویی که اگر  نبودند همه چیز بهتر می بود!.


داستان سه قسمت است.وقتی که هیچکس نمی میرد، وقتیکه قرار است همه  بمیرند و در قسمت سوم و در این آشفته بازار و در گوشه ای خالی از وزیر وکشیش و فیسلیوف ،زندگی جاری است. نوازنده ای  سگش را نوازش میکند، آهنگی را مینوازد  و عاشق زنی میشود که نمیشناسد!!!


در کتابخانه کیانا موجود است: بلی

تهیه کننده سند: فرحناز

نظرات بازدید کنندگان    

آپارتمان A4A: طراحی سئو