کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
وقتی تو مثل همیشه سایه ی نگاه آرامت را از نوجوانه های عطشم دریغ میکنی نمی فهمی... و نمی...

جزئیات بیشتر...
سه مهمان
روزی خانمی هنگام خروج از منزلش سه پیرمرد با ریش بلند سپید دید که جلوی...

جزئیات بیشتر...


ایراندخت
« 2763 بازدید »


تصویر
موضوع: داستان
نویسنده: بهنام ناصح
ناشر: آموت
سال انتشار: چاپ سوم 1390
معرفی کتاب: ایراندخت رمان تاریخی است که داستان آن در اواخر حکومت ساسانی می گذرد.جدای از لایه رویی داستان که عشق است و التهابات آن لایه های دیگری هم دارد که قسمت هایی از تاریخ را برایمان یادآوری می کند و یکی از دلایل اصلی سرنگونی حکومت ساسانیان را نشان می دهد. ظلم و ستم بر مردم و  دوری حاکمان از مردم چه با اطلاع و چه بدون اطلاع از وضع زندگی آنها. سوء استفاده از دین و استفاده ابزاری از آن برای رسیدن به اهداف حکومتی.

شاید بشود شخصیت ها را در رمان نماینده قشر و طبقه ای از جامعه در نظر گرفت. جدای از نمایندگان حکومت و مروجان دین. می توان از گشتاسب  نام برد نماد مردم عادی  که خبرها را بدون هیچگونه تحلیلی فقط نقل و قول می کنند و برای آنها ماهیت خبر هیچ فرقی ندارد.روزبه ،روشنفکران و فرهیختگان و کسانی که طالب حقیقت هستند و جهل خود خواسته ( حبس در تاریکی چاه ) چاره کار آنها نیست. برای بدست آوردن حقیقت و آزادی به جستجو پرداخته و راه سخت مسافرت و مهاجرت را در پیش می گیرند و با آن می رسند. ایراندخت که می تواند نمونه ای از فرزندان کشورباشد که همیشه در آرزوی رسیدن به عشق حقیقی در آینده هستند . عشق نمادی از هدف آنهاست که برای رسیدن به آن سالها در انتظار می مانند و با تفکر و غور در درون به شناخت بهتر خود و معشوق می رسند. عشقی که هنوز به آن نرسیده اند و با توجه به پایان داستان رسیدن به آن نیز هنوز در ابهام است.

تهیه کننده سند: فرحناز

نظرات بازدید کنندگان    

آپارتمان A4A: طراحی سئو