کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
امروز میان این همه گریه ... فقط برای تو ... به شوق تو می نویسم . اگر که حال من اینست...

جزئیات بیشتر...
بگو سیب....
...

جزئیات بیشتر...


پیر پرنیان اندیش
« 3115 بازدید »


تصویر
موضوع: خاطرات
نویسنده: میلاد عظیمی و عاطفه طیه
ناشر: سخن
سال انتشار: 1391
معرفی کتاب: هوشنگ ابتهاج در دهه نهم از عمر خود خاطراتش را در گفتگو با میلاد عظیمی و عاطفه طیه عنوان میکند. این کتاب در کمتر از یک ماه به چاپ دوم رسید این کتاب همچنین در کمتر از دو هفته به چاپ سوم رسید .

در این کتاب هوشنگ ابتهاج به بیان عقاید و نظرات خود درباره بسیاری از چهره‌های به نام موسیقی، شعر و سیاست در زمان خود می‌پردازد. او در این کتاب تائید می‌کند که آزادی‌اش از زندان بعد از نامه محمدحسین شهریار به آیت‌الله خامنه‌ای و بیان این نکته که «وقتی سایه را زندانی کردند، فرشته‌ها بر عرش الهی گریه می‌کنند» صورت گرفته است. ابتهاج یک سال بعد از زندان آزاد می‌شود.
این کتاب حاصل شش سال گپ و گفت با هوشنگ ابتهاج(سایه) است که در آن به ذکر خاطرات این شاعر از کودکی تا امروز پرداخته است
   راویان کتاب در جریان گفت وگو با سایه از مکتوب کردن جزئی ترین حرف ها و حرکات شاعر نیز نگذشته اند به گونه ای که در بخش هایی از کتاب، خواننده احساس می کند در حال خواندن یک فیلمنامه است نه یک گفت وگوی ادبی و فاخر و اتفاقا همین جزئی نویسی ها کتاب را برای خوانندگان غیرحرفه ای جذاب و خواندنی کرده است. سایه در بخش های زیادی از کتاب هنگام بازگفتن خاطرات خود از شاعران، هنرمندان و چهره های شاخص فرهنگی، حرف هایی بر زبان رانده که با نقد ادبی و هنری بسیار فاصله دارد. پیر پرنیان اندیش، بسیاری از حرکات، رفتارها، عادات و حتی باورها و مسائل شخصی دوستان نزدیک خود را هم فاش کرده است و گاهی این افشاگری ها تا حد تقلید صدا و نحوه خندیدن و شعر خواندن شاعران و هنرمندان کشور نیز پیش رفته است.
در کتابخانه کیانا موجود است: بلی

تهیه کننده سند: فرحناز

نظرات بازدید کنندگان    

آپارتمان A4A: طراحی سئو