کیانا وحدتی
راهنمای سایت
صفحه اصلی تالار گفت و گوزبان و ادبیاتموسیقی ایرانیکتابخانه کیانافیلم/کارتونمعماریاخبار و دانستنیهاپزشکی و سلامتبیداری معنویفرهنگ لغتدرباره کیاناورود
<<بعدیقبلی>>


کیانا وحدتی
موسیقی یعنی اندیشه، یعنی هستی را باید کردن، یعنی صدای باران را آهنگ زندگی کردن، موسیقی یعنی در...

جزئیات بیشتر...
بنکسی6
...

جزئیات بیشتر...


مسئله اسپینوزا
« 2969 بازدید »


تصویر
نویسنده: اروین یالوم
مترجم: زهرا حسینیان
ناشر: ترانه
سال انتشار: 1392
سایر آثار نویسنده: وقتی نیچه گریست،مامان و معنای زندگی،درمان شوپنهاور
معرفی کتاب: صفحات نخست کتاب «مسئله اسپینوزا» خواننده را به یکی از خیابان های آمستردام سال 1656 می برد که مرد جوانی در مسیر خلاف هموطنانش که به سوی کنیسه برای عبادت می روند، قدم می زند. وی در برهه ای به سر می برد که پرسش های اساسی جهان بینی خود را رودرروی اساتیدش مطرح کرده است؛ پرسش هایی که سنت دیرینه غرب را به چالش کشیدند و ایده های نوینی را به منظور بازسازی آن پیشنهاد دادند. رمان دو ماجرای موازی را در دو دوره متفاوت دنبال می کند. اولی زندگی اسپینوزا و دیگری هم ماجرای یک نظریه پرداز نازی است که در جریان جنگ جهانی دوم در پی محو آثار اسپینوزاست. این رمان به زندگی اسپینوزا و تاثیرپذیری هایی که «آلفرد روزنبرگ»، تئوریسین حزب نازی از زندگی و شخصیت وی داشته، پرداخته است.

منبع: بخوان دات کام

رمان «مسئله اسپینوزا» به دو فصل تقسیم شده که بخش نخست آن درباره زندگی اسپینوزا است. اسپینوزا فیلسوفی منزوی بوده و اطلاعات از زندگی وی بسیار محدود است. نویسنده در تدوین زندگینامه وی متوجه شده که نازی ها به واسطه آثار و تفکر وی به این فیلسوف دیدگاه خاصی پیدا می کنند، از این رو رمان به طور موازی به زندگی روزنبرگ و اسپینوزا پرداخته است. لذا در فصل های بعد خواننده با جهشی زمانی به قرن 20 رهنمون می شود و زندگی آلفرد روزنبرگ نظریه پرداز آلمانی و یکی از اعضای فعال حزب نازی که فرضیه برتری نژاد آریایی را مطرح کرد، مشاهده می شود.
در کتابخانه کیانا موجود است: بلی

تهیه کننده سند: فرحناز

نظرات بازدید کنندگان    

آپارتمان A4A: طراحی سئو